Tuner sat Samsung DSB-5305G i modulator AVM 1-02 AXNG.

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Tuner sat Samsung DSB-5305G i modulator AVM 1-02 AXNG.

Postautor: ryszard » wt 09 gru 2008, 3:21

Witam, ostatnio w wieżowcu na wybrzeżu miałem okazję podpatrzyć nowe rozwiązanie: jednego tunera Cyfrowego Polsatu na abonentów całego wieżowca- przynajmniej tak to wyglądało, bo pracujący konserwator nie miał czasu porozmawiać. W szafce mieścił się tylko tuner: Samsung DSB-5305G i modulator AVM 1-02 AXNG z zasilaczem. Do tunera przychodził sygnał z konwertera z anteny na dachu. Z tunera, ze złącza euro, sygnał audio wideo, doprowadzono dwoma czinczami do wejścia audio wideo modulatora AVM 1-02 AXNG. Z modulatora koncentrycznym kablem sygnał wychodził do sieci abonenckiej wieżowca- zapewne jeszcze korygowane wzmacniaczami. W tunerze na wygląd, była włożona normalna karta. Bardzo proszę o pomoc co to jest za nowe rozwiązanie, czy karta jest opłacona na określoną ilość abonentów , skoro do tej pory wiem że aby w dwóch pokojach oglądać niezależnie Cyfrowy Polsat- potrzeba dwóch tunerów. Będę starał się wypytać o to rozwiązanie mojego znajomego, który jest znajomym tego konserwatora, ale będę mógł to zrobić za parę tygodni a nie miałem okazji porozmawiać z kimś z tego wieżowca, jednak opiszę jak jest to rozwiązane w rzeczywistości. Bardzo proszę o odpowiedzi czy jest to jakieś nowe rozwiązanie platformy Cyfrowy Polsat? bo jak na razie nie mogę w necie znaleźć na ten temat informacji.
Pozdrawiam.

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Postautor: rallus » wt 09 gru 2008, 10:20

Przy takiej metodzie wszyscy na tym bloku będą oglądać tylko jeden kanał który jest ustawiony na tunerze. Przypuszczam, że tuner jest tylko dodatkiem do sieci kablowej na tym bloku, aby udostępnić wszystkim jakiś kanał którego operator sieci na tym bloku nie może zdobyć z innego źródła.

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Tuner sat Samsung DSB-5305G i modulator AVM 1-02 AXNG.

Postautor: ryszard » wt 09 gru 2008, 22:32

Witam, dziękuję za odpowiedź. Rzeczywiście, jest to dodanie kanału sat, zapomniałem dopisać że na modulatorze wyświetlana była liczba 514 (coś wydaje mi się że jest to dodanie kopii TVN do pakietu kanałów Polsatu- coś o tym piszą w necie).
Ciekaw jestem czy liczna 514 wyświetlana ma modulatorze to numer kanału czy częstotliwość, bo tego jeszcze nie jestem pewien. Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Postautor: rallus » wt 09 gru 2008, 23:19

Numer kanału to na pewno nie będzie bo głowica telewizyjna niema takiego szerokiego pasma aby zmieścić tyle kanałów. Będzie to najpewniej średnia częstotliwość kanału 26. Średnia dlatego, że inna jest częstotliwość nośna sygnału wizji a inna sygnału fonii.

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Tuner sat Samsung DSB-5305G i modulator AVM 1-02 AXNG.

Postautor: ryszard » śr 10 gru 2008, 2:47

Witam, a więc wszystko jasne.
Pozdrawiam.


Wróć do „Inne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron