Prośba do wszystkich osób kupujących części elektroniczne

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
mysky
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 0:52

Prośba do wszystkich osób kupujących części elektroniczne

Postautor: mysky » ndz 29 lis 2009, 1:20

Witam serdecznie,

Prośba jest następująca, tudzież nietypowa. Potrzebuję fakturę na dowolne części elektroniczne. Czy ktoś z forumowiczów zamierzający w najblizszym czasie zamówić trochę części w dowolnym polskim sklepie elektronicznym mógłby zamiast paragonu wziąć to na fakturę? Wystarczy przy zakupie podać szczyptę danych. Szczegóły podam na mail lub priv. Potrzebuję jej w celu odzyskania pieniedzy z politechniki - zamawiałem części z zagranicy a oni niestety nie respektują nie polskiej faktury i pięniędzy zwrócić nie chcą:(

Z góry dziękuję za pomoc,
Andrzej

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 29 lis 2009, 10:03

Niestety, bardzo niepocieszające jest to, o czym napisałeś. Fakturę można wystawić na dowolną instytucję, jednak wyszczególnione na niej elementy będą zgodne z danym zakupem. Czy nikt tego nie zakwestionuje, porównując zakupiony towar ze spisem elementów? Jeśli ubiegasz się o zwrot środków, to takie urządzenie przechodzi potem na własność uczelni. Teoretycznie (absolutnie nikogo nie oskarżam) mógłbyś zrobić na tym niezły przekręt i "odzyskać" znacznie więcej niż wydałeś, więc raczej jakaś bardziej obeznana w temacie hardware'u osoba z uczelni powinna to zweryfikować.
Określ pułap cenowy tej faktury ($,EUR,PLN), będzie jakieś odniesienie...
Czy masz w okolicy jakikolwiek uczęszczany sklep z częściami elektronicznymi i 1 dzień roboczy do stracenia/bardzo dobrego, niezajętego kolegę?
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

mysky
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 29 lis 2009, 0:52

Postautor: mysky » ndz 29 lis 2009, 13:02

Listy elementów nikt weryfikować nie zamierza. Chodzi jedynie o ty by była ona wystawiona na jakiekolwiek części elektroniczne, gdyż te jak wiadomo rozchodzą się szybko i znikają samoistnie ze stanu. Zatem Poli nie musi mieć ich w żadnym inwentarzu co ułatwia sprawę oddania w ten sposób pieniędzy. Takież są ustalenia.

Przekręty wiadomo, ze dałoby się zrobić jednakże nie jest to w mojej gestii. I tak wyceniając urządzenie nie wliczyłem w sumę wykonania PCB co w przeciętnej firmie kosztowałoby pewnie ze 100zł.

Faktura/faktury sumarycznie muszą opiewać na 380zł. Sposób na niezajętego kolegę jest niestety awykonalny.

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 29 lis 2009, 15:50

Skoro tak, to teraz kluczowa jest kwestia terminu załatwienia tej kwestii i zasobów Twojego wolnego czasu. Najprościej byłoby oblegać w/w sklep, pytając klientów przy kasie, czy byliby skłonni przystać na Twoje warunki. Trochę głupio będzie wyglądać kupka kilku faktur z tego samego dnia (a może i godziny) na sumaryczną kwotę jaką potrzebujesz, ale formalnie jest to do zaakceptowania. Jeśli jesteś na etapie kończenia dyplomu i nie masz wolnego czasu, pozostaje liczyć na innych forumowiczów. Ja niestety nie planuję w najbliższym czasie większych zakupów, faktury na kilkanaście pln zapewne Cię nie usatysfakcjonują. Spróbuj nagłośnić temat na konkurencyjnym forum, ma zdecydowanie większą liczbę użytkowników...
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą


Wróć do „Inne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości