Prosba o pomoc w obliczeniach

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
przemo_szwed
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 15
Rejestracja: pt 10 lis 2006, 11:05
Lokalizacja: Katowice

Prosba o pomoc w obliczeniach

Postautor: przemo_szwed » czw 11 lis 2010, 12:15

Witam.
Mam prośbę odnośnie wzmacniaczy operacyjnych.
Jak wyprowadzić wzory na wrażliwość, prądy wejściowe z uwzględnieniem zmian temp., napięcie wyjściowe uwzględnieniem zmian temp. Jeśli ktoś potrafi pomóc wyśle schemat układu na @. Oczywiście jeśli będzie trzeba zapłacę za konsultacje.
Z góry dzięki.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

...prosba o pomoc...

Postautor: PI » pt 12 lis 2010, 19:55

Witam; problem jest przedstawiony dość dziwnie. W takich przypadkach chyba jednak najlepiej byłoby skorzystać z literatury. Jest z pewnością wiele współczesnych opracowań nt. opampów; co do klasyki, to polecam książke Kulki i Nadachowskiego "Liniowe układy scalone i ich zastosowania". W takiej sytuacji nic tak dobrze nie robi, jak odpowiednia literatura. Tak, czy siak, temat jest zbyt obszerny, aby go w kilku zdaniach zmieścić na forum, a tą książkę mozna z cała pewnością znaleźć w wielu bibliotekach.
btw....z pojęciem "wrazliwości" w odniesieniu do opampów jakoś się nie spotkałem, ale może jestem juz zbyt stary... :D
PI

przemo_szwed
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 15
Rejestracja: pt 10 lis 2006, 11:05
Lokalizacja: Katowice

Postautor: przemo_szwed » pt 12 lis 2010, 20:41

Dzięki, poszukam takiej książki. Tylko czy tam są wyprowadzone te wzory? Bo takie 'gotowe' wzory uwzględniające zmianę temperatury znalazłem, tylko chciałbym wiedziec dlaczego tak ;-).

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » sob 13 lis 2010, 13:41

Generalnie współczynniki temperaturowe i/lub charakterystyki podane są w dokumentacji danego wzmacniacza operacyjnego. Trudno w tym temacie cokolwiek uogólniać, bardzo wiele zależy od technologii wykonania, konfiguracji stopnia wejściowego i użytych zabezpieczeń wejść. Tych parametrów w zasadzie żaden producent nie gwarantuje, chodzi jedynie o trend, a rozrzuty bywają spore (wartość max. jest często 10x większa od typowej). Co do wrażliwości, chyba tyczy się to już jakiegoś parametru docelowej aplikacji np. wrażliwość wzmocnienia, napięcia offsetu układu, częstotliwości (np. filtry), pasma przenoszenia, zapasu fazy etc. Możliwe też, że chodzi o prosty model tranzystorowy, bo same tranzystory mają stosunkowo proste zależności temperaturowe i dla kilku identycznych można jeszcze próbować coś liczyć. Tak, czy owak, literatura będzie wskazana
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

spider 433
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: sob 05 mar 2011, 3:00

Re: Prosba o pomoc w obliczeniach

Postautor: spider 433 » sob 05 mar 2011, 3:18

jeżeli pomoże to wysyłam -legalny z internetu -taj znać spider433@gazeta.pl -tu się nie da za duży plik prześle Ci plik.


Wróć do „Inne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron