"Zaginieni" producenci.

Luźne tematy powiązane z pracą i pasją elektronika
Witek
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: śr 26 lut 2003, 22:18
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontaktowanie:

"Zaginieni" producenci.

Postautor: Witek » czw 20 maja 2004, 21:52

Czy ktoś się kiedyś zastanawiał dlaczego nie da się nigdzie odszukać scalaków firmy JVC, Pioneer lub Technics? Czy oni są totalną tajemnicą? Prefiksy oznaczeń są podobne do osiągalnych w katalogach firm ale odszukanie ich jest nieprawdopodobieństwem. Może ja źle interpretuję napisy na kostkach ale skoro stoi np. Technics lub JVC to powinno to oznaczać że oni są ich producentami, tak przynajmniej myślę.

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » pt 21 maja 2004, 8:45

Prawda jest taka, że wymienione firmy nie produkują półprzewodników samodzielnie tylko zlecają te prace innym. JVC i Technics należą do grupy Matsushita, a półprzewodniki dla tej ostatniej produkuje Panasonic. W przypadku Pioneer-a to nie wiem kto produkuje układy scalone. Podejrzewam, że producenci mogą być różni. Kostki takie są oznaczane jednak własnym logo firmy i choć często są to po prostu znane układy innych firm, po takim oznaczeniu trudno do nich dotrzeć. Dane techniczne układów wykonywanych na zamówienie (tzw. ASIC) nie są publikowane publicznie, są natomiast udostępniane serwisom firmowym.
Pozdrawiam

Witek
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: śr 26 lut 2003, 22:18
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontaktowanie:

Producenci...

Postautor: Witek » ndz 23 maja 2004, 20:47

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Faktycznie nie widziałem jeszcze katalogu firmy, która w/g mnie należała do kategorii "zaginionych".
Pozdrawiam.


Wróć do „Inne dyskusje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 9 gości

cron