Obróbka filmu

Zagadnienia związane z hardware i software
Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Obróbka filmu

Postautor: Jurek » wt 15 lis 2005, 20:02

Witam !!! Mam taki problem chciałbym rozjaśnić fim ponieważ jest b. ciemny i nie wiem jak to zrobić, żeby po rozjaśnieniu można było go nagrać na płytkę.WMP posiada opcje rozjaśniania ale nie można tego zgrać . Za odpowiedź dziękuję.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 16 lis 2005, 2:08

Najprostsza i najskuteczniejsza metoda rozjasniania jest podkrecenie monitora przy odtwarzaniu (lub ustawienie w odtwarzaczu tak jak opisales).
Np. wiekszosc filmow (i gier) jest totalnie czarna na "normalnym" ustawieniu mojego monitora. I raczej nie zamierzam przekodowywac wszystkich filmow bo zajeloby mi to z rok :)
Pozdr.

IMO: WMP nie jest najlepszym narzedziem do odtwarzania dluzszych filmow... polecalbym raczej VPlayer albo PowerDVD. Umieja chociazby wyswietlac napisy :)

Gość

Postautor: Gość » ndz 20 lis 2005, 18:06

Jest jeszcze inny aspekt. W czasie kompresji filmu z DVD na Divix odcienie szarości są tak okrojone że tam, na czarnym tle po prostu nic nie ma. Rozjaśnienie niewiele pomoże bo obraz będzie nadal do bani.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » ndz 20 lis 2005, 19:34

To w takim razie wina kodeka a nie filmu. Normalnie powinien zachowywac odcienie az do "prawie" czerni. Zreszta jesli film jest przekodowywany z DVD na DivX to sam program powinien miec opcje chocby korekcji gamma. Kiedys znalazlem program AVS Video Converter - nie mam go w tej chwili ale o ile pamietam mial taka opcje.
Pozdr.

BTW: Ostatnio bardzo zrazilem sie do DivXa... Jest wolny i sie wiesza. A teraz jeszcze dowiaduje sie ze nie umie dobrze kodowac kolorow :/ Polecam MPEG4 - kodeki sa wbudowane chocby w windowsy a nikt nikomu nie kaze wykorzystywac funkcji "zabezpieczen". Nie lubie M$ ale majac do wyboru DivX i MP4 wybieram ten drugi.

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » czw 24 lis 2005, 0:32

Witam!!! Dzięki za odpowiedzi .Pozdro.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości