dyktafon - chcę nagrywać próby zespołu albo koncerty

Zagadnienia związane z hardware i software
kroschel
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 gru 2005, 0:34

dyktafon - chcę nagrywać próby zespołu albo koncerty

Postautor: kroschel » pn 19 gru 2005, 0:42

Chciałbym nagrywać próby swojej kapeli lub różne koncerty (duża głośność dźwięku) pomóżcie czy mam kupić dyktafon Panasonic RR-US180, RR-US 360, RR-US 380, czy lepiej jakiś mini disc, czy coś w tym rodzaju.
Proszę doradźcie mi coś mam mniej więcej 400zł i nie wiem co zrobić. Pozdrawiam i z góry dziekuję :).

mielinski
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 99
Rejestracja: wt 04 sty 2005, 14:38
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: mielinski » sob 24 gru 2005, 16:41

Witam
Troche zle miejsce jak na taki temat... Ale do rzeczy. Nagranie koncertu na nawet najwspanialszy dyktafon konczy sie tragicznie. Jakosc bedzie mniej-wiecej jak w radiotelefonie <takim na korbke :P :D>. Lepiej dogadac sie z organizatorem/obsluga sprzetu, niech Ci nagraja na tasme - wskazane posiatanie swojego magnetofonu :). A magnetofon mozna wziasc jakis stary ZRK, np. ZRK 9108 za 40 PLN na allegro...

Pozdrawiam
Radmor 5102-TE i Altus 110 - rozpływam się w tym przecudnym dźwięku :D:D:D

Gość

Postautor: Gość » ndz 26 lut 2006, 22:56

Wiem z doświadczenia, że na koncercie można dogadać się z kolesiami od nagłośnienia. Przeważnie każdy kto nagłaśnia imprezę ma jakiś minidisc lub nagrywarkę CD więc wystarczy pogadać. a jesli chodzi o próby to proponuję 4 kanałowy mikser + cztery mikrofony + komputer z dobrym prockiem i 512MB ramu. Jeżeli się ma dobre ucho to na czterech mikrofonach można zrobić całkiem niezłe nagranie. Pozdro !!!!


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości