Zasilacz Codegen 300W Model 300x

Zagadnienia związane z hardware i software
herzelein
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 cze 2006, 11:37
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontaktowanie:

Zasilacz Codegen 300W Model 300x

Postautor: herzelein » pn 19 cze 2006, 11:52

Witam wszystkich!
Mam sprawny zasilacz j.w i chciałbym go uzyć jako zasilacza do innego urzadzenia. Tylko jest problem jak go uruchomić. Złaczki zasilajace dyski nie budzą problemu ale ta złączka z 20-stoma końcówkami to dla mnie czarna magia a ona zapewne włącza zasilacz. Może mi ktoś pomoże. Pozdrawiam
HERZELEIN

Andy
Administrator
Administrator
Posty: 165
Rejestracja: pn 25 lis 2002, 13:18
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Andy » pn 19 cze 2006, 13:08

Opis złącza ATX można znaleźć na wielu stronach, m.in. tych:

http://www.hardwarebook.net/connector/p ... power.html
http://xtronics.com/reference/atx_pinout.htm

Aby uruchomić zasilacz należy zewrzeć z masą linię PS_ON, czyli pin 14 (zwykle zielony przewód).

pozdrawiam

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pn 19 cze 2006, 19:44

Dopuszczalne prady spisane z mojego zasilacza 235W (firma L&C):
+3V3 : 12A
+5V : 18A
+12V : 8A
+5VSB : 1A (zwykle jest tu 7805 ktory daje 0,5A a potem i tak "siada")
-5V : 0,5A
-12V : 0,5A

Przy zasilaczu 300W te prady sa pewnie nieco wieksze, ale producent podaje je nieraz troche "na wyrost" wiec lepiej zachowac ostroznosc.
Czesto jest tez tak ze sa to maksymalne prady przy obciazeniu *tylko* danego napiecia. Czyli nie mozemy jednoczesnie pobrac np. calych 12A z 3,3V i 18A z 5V.
Warto pamietac tez ze:
1) 5VSB jest dostepny zawsze, jest to tzw. napiecie "standby".
2) Przy wrazliwszych odbiornikach warto uzyc sygnalu "Power Good" (szary) ktory sygnalizuje ze napiecia wyjsciowe sa w dopuszczalnych granicach. Mozna nim np. zalaczac zewnetrzny tranzystor podajacy dopiero zasilanie dalej. Ale warto tez sprawdzic czy producent nie "zaoszczedzil", zwyczajnie zwierajac ten sygnal z +5V (normalnie jest on sterowany komparatorem), wtedy oczywiscie nie ma to zadnego sensu.
Pozdr.

UNKNOWN

Postautor: UNKNOWN » sob 24 cze 2006, 19:30

W wyszukiwarce Google wpisujesz ATX i klikasz na Grafika , a następnie na Szukaj obrazów. Tam zobaczysz ogromną bazę zdjęć , obrazów lub czasami schematów z różnych stron :wink: . Kliknij na interesujący cię obraz , zdjęcie lub schemat , a zaprowadzi cię to do wybranej strony gdzie poznasz więcej szczegułów na temat danego przedmiotu :wink:

damianek-lol
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: pt 21 lip 2006, 14:04
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: damianek-lol » pt 21 lip 2006, 14:33

Musisz poprostu zewrzeć ze sobą 14 z 15 pinem na tej dużej 20 pinowej wtyczce. Jest to kabel zielony(14 pin) z czarnym(15 pin). Pozdro
Element zabezpieczony, elementem zabezpieczającym psuje się w pierwszej kolejności!!!


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron