Mam Pytanie.

Zagadnienia związane z hardware i software
Marcin17
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: sob 06 sty 2007, 22:44

Mam Pytanie.

Postautor: Marcin17 » sob 06 sty 2007, 22:50

Mam pytanie. Kupiłem karte TV Philips która jest zamontowana do komputera. Odbiera wszystkie kanały naziemne. Jest tam wejscie antenowe i "puscilem" telewizje satelitarną poprzez kabel antenowy. Jeśli mam obraz to nie mam głosu jest szum, lecz jesli zmienie częstotliwość to mam tylko głos bez obrazu.Czy moglibyście mi napisac czy tak sie da zrobic aby równiez oglądac TV Satelitarną na tej karcie poprzez kabel antenowy??? Podaje link do karty http://www.allegro.pl/tem154387196_kart ... ukcja.html

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Mam...

Postautor: PI » ndz 07 sty 2007, 0:00

Witam. Podstawowa sprawa - trzeba sprawdzic, czy zgadzają sie standardy TV w obu urzadzeniach. Jeżeli karta odbiera prawidłowo polskie stacje naziemne, to znaczy, że pracuje w standardzie PAL DK. Jest prawie pewne, że wyjście modulatora w tunerze sat daje sygnał w PAL BG. Albo więc trzeba zmienić ustawienia karty, albo sprawdzic, czy istnieje możliwość zmiany standardu w modulatorze tunera sat ( czasem jest; może to byc przełacznik obok gniazd antenowych lub zmiany dokonuje sie programowo - poprzez menu uzytkownika).
No popatrzyłem sobie na tę aukcję - troche podejrzana, jak wiekszośc na all; ciekawe, co to za producent - bo na pewno nie Philips i jakie dokładnie ta karta ma oznaczenie. Jest dużej klasy ciekawostką, że na jednej z pokazanych tam kart jest nalepka, gdzie wymienia sie obsługiwane standardy TV - ale odhaczony jest tylko jeden !!!!!!!! SECAM DK!!!! :lol: :lol: :lol:
PI

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » ndz 07 sty 2007, 2:14

O przepraszam, nie mozna powiedziec ze wiekszosc transakcji na allegro jest podejrzana... Jak ktos ma weza w kieszeni to wszedzie kupi sobie sprzet "firmy krzak" jak to mawia PI ;)
Niestety nic za darmo nie ma, to ze na allegro jest nieraz taniej (niektorzy sie nie zgodza, ale coz..) nie znaczy ze zawsze mozna dostac cos co jest nowe i tansze niz jest warte...
Pozdr.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron