net send

Zagadnienia związane z hardware i software
Świr
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 11
Rejestracja: wt 29 lip 2003, 14:34
Lokalizacja: okolice Leżajska
Kontaktowanie:

net send

Postautor: Świr » śr 06 sie 2003, 22:33

Witam...
Czy tym poleceniem mogę wysłać do kogoś wiadomość przez internet :?:
Bo w sieci lokalnej działa, ale są kłopoty z wysłaniem jej do jakiegoś kompa gdzieś na zewnątrz tej sieci. I czy jest możliwe przesłanie wiadomości jeśli zamiast nazwy komputera wpiszę adres IP :?:

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Net send

Postautor: gadzet21 » czw 14 sie 2003, 1:21

Troszke NTG, ale...

"Czy tym poleceniem mogę wysłać do kogoś wiadomość przez internet?"
- możesz, ale są ograniczenia, jak np:system(muszą być powłańczane odpowiednie usługi), po drugiej stronie Nat'a możesz wysłac tylko do servera (o ile nie ma założonego firewalla na ten port)

"czy jest możliwe przesłanie wiadomości jeśli zamiast nazwy komputera wpiszę adres IP?"

-szybciej wyślesz przy pomocy IP niz nazwy net-biosowej. Nazwa net-bioswa nie zawsze może działać(np przy włączonym vpn'ie nazwa "nie działa")

Jest to dosyć króciutko i zwięźle, ale mam nadzieje, że chociaz troszke rozjaśniłem temat i niestrzeliłem żadnej gafy(o tej godz to wszystko możliwe :) )

Gość

Postautor: Gość » czw 14 sie 2003, 13:31

Bo ja próbowałem i niestety niedziała :(

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Net Send

Postautor: gadzet21 » pt 15 sie 2003, 0:18

A przypadkiem nie wysyłasz komunikatu z lub do komputera gdzie jest windows 95/98 ??

Jeśli tak to poczytaj troche o usłudze "posłaniec".

Pozdrawiam Gadzet21

gosc

Postautor: gosc » śr 02 mar 2005, 0:06

ja tez mam podobny klopot. jestem podlaczony do sieci akademickiej i chcea wyslac wiadomosc do sasiada np.(net send XXX.XXX.XXX.XXX witam) to niestety takowej nie chce wyslac. w czym moze byc problem??

Ps. ja mam XP on tez
poslaniec wlaczony

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

net send

Postautor: gadzet21 » śr 02 mar 2005, 13:44

Witam

Sprawdz najpierw czy mozesz wypingować komputer sąsiada (i odwrotnie).
Chociaż na codzień nie używam Win XP ale wiem, że włączona usługa posłaniec nie wystarcza. W XP działa również blokada na określony porty (jak i firewall). Poszperaj w ustawieniach, czy przypadkiem nie masz zablokowanego portu (niestety w tej chwili nie jestem w stanie podać na którym jest komunikacja posłańca).
Rozumiem, że próbowaliście w obu kierunkach net send?
Znajdz jakiegoś innego sąsiada :) gdzie ma najlepiej win 2000 (tam standardowo jest włączona komunikacja i chodzi bez przeszkód).

Pozdrawiam Gadzet21

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 09 sie 2005, 12:49

Wlaczanie net senda bedac podpietym bezposrednio do internetu (bez firewalla) to nie najlepszy pomysl :/ Wiadomo jak dziurawe sa windowsy a to jest kolejna potencjalna dziura ktora otwieramy.
Poza tym kazdy wtedy moze nam wysylac tak duzo g**na na ekran jak tylko chce :(
Szybsza, bardziej elegancka i skuteczna metoda jest wyslanie maila :D
Pozdr.

Wredosław von Wrednicki

Postautor: Wredosław von Wrednicki » wt 09 sie 2005, 22:26

Co racja to racja...lepiej poszukać bardziej rozwinietego komunikatora. Kiedyś przy pomocy tego polecenia..umieszczonego w prostym skrypcie, bardzo skutecznie uniemozliwiłem pracę mojemu "lubianemu inaczej" koledze. To smieszne i bardzo tego żałuję, ale minuta działania skryptu spowodowała, że facet po kwadransie musiał zrestartować kompa, bo miał już dość zamykania "tego samego okienka", tracąc tym samym efekty pracy, nad którą dość długo siedział.....
To po prostu bardzo wredna cecha Windows'ów....psikus wstawiony w system bez potrzeby....

Pozdrawiam i nie bądżcie wredni tak jak ja ;)...

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 10 sie 2005, 20:13

Co do "psikusa"...
Nie tyle kol. Wrednicki jest bardzo wredny co jego "ofiara" malo inteligentna (nie ublizajac nikomu;)
Wystarczy przesunac okienko gdzies w kat pulpitu i mamy spokoj:) Windzie zapcha sie bufor i przestanie nawet to odbierac.
Ale fakt ze na malo obeznanych z windowsami ludzi dobry (choc sztubacki) kawal :>
Pozdr.

Wrednicki

Postautor: Wrednicki » śr 10 sie 2005, 21:49

No cóż.....musiałby się człowiek trochę naprzesuwać :lol:

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » czw 11 sie 2005, 15:31

Z tego co wiem (i kilka razy sprawdzilem), windowsy wyswietlaja tylko _jedno_ takie okienko naraz.
Wiec nie naprzesuwasz sie za bardzo :>
Sprawdz :)
Pozdr.

WvW

Postautor: WvW » czw 11 sie 2005, 21:57

Ups...sory batory za spór niepotrzebny...nie wyjaśniłem dokładnie działania mojego skryptu.......
Co ja mówię....nic nie wyjaśniłem
Przepraszam szacownych użyszkodników 8)

Vreduilla von vrednicki

Postautor: Vreduilla von vrednicki » pn 22 sie 2005, 9:26

Bierzecie notatnika
i piszecie w nim
net send nazwa_lub_ip_sasiada jestes_debilem_czy_cokolwiek_innego
i kopiujecie 1mln 500.000 razy po enterze np tak

net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
net send 10.10.0.3 ty frajerze
i tak 10000 razy ctrl+c
zapisujecie plik jako bata i odpalacie (.bat)

Napisałem chyba oczywiste rzeczy ale może komus sie przyda :twisted: :twisted: :twisted:

xden@o2.pl

Woogoo
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 18
Rejestracja: sob 13 sie 2005, 21:54

Postautor: Woogoo » pn 22 sie 2005, 22:10

oj ..mozna prościej..po co się męczyć :D
zamiast ctrl+c lepiej użyć "goto" 8)

kubaj
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: pn 22 lis 2004, 4:44

Postautor: kubaj » pn 29 sie 2005, 11:32

Albo skrypt shella (*.cmd).
Ok co z tego, że powtórzy się milion razy; Pop-up wyskakuje tylko jeden raz, aczkolwiek nie wiem czy nieodebrane nie trafiają do logów (to wtedy możnaby zrobić mu DoSa) no i w końcu dlaczego koleś nie wyłączył sobie po prostu usługi Posłaniec (sc stop messenger, net stop messenger), albo nie zabanował IP na firewallu (nawet win2000 ma całkiem niezłego wbudowanego, o czym mało kto wie).
Pozdrowienia.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pt 02 wrz 2005, 19:13

Windowsy 2000 nie maja firewalla a "firewalla" :>
Proponuje zapoznac sie z mozliwosciami linuxa pod tym wzgledem :)
Banowanie okreslonych portow czy ipow jest dobre na net senda itp. ale na tym chyba koncza sie jego mozliwosci.

Co do skryptow to oczywiscie goto jest bardziej eleganckie od ctrl-c + ctrl-v a jego najwieksza zaleta jest to ze moze dzialac dowolnie dlugo :>

BTW: Nie spotkalem sie jeszcze z jakimkolwiek uzyciem net senda na wieksza skale ktorego nie mozna by okreslic jako "malicious" :D
God bless Microsoft and their ideas ...

Pozdr.

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: gadzet21 » sob 03 wrz 2005, 9:43

I jeszcze moje 3 grosze :)

Z tego co zaobserwowałem, napisanie pliku .bat wraz z komendą net send... nie daje pożądanego rezultatu. Domyślam się, że jest to sprawka którejś z łatek Microsoftu, ale najlepiej gdyby ktoś inny jeszcze sprawdził (np na czystym systemie).

Co do wyłączenia usługi messengser nie byłbym taki pewien. Podobno niektóre programy wykorzystują tą usługę (np antyvirusy, programy do drukowania). Lepiej, więc pobawić się w blokowanie IP - jeśli ktoś nagminnie spamuje nas.
Polecam stronke:
http://homepages.wmich.edu/~mchugha/w2kfirewall.htm

Po wysłaniu komuś wielu wiadomości, wyświetlane jest tylko 1 okienko (następna wiadomość ukaże się po wył. poprzedniego), tak samo dzieje się w logach, po odebraniu na pulpit zapis do loga i tak do ostatniej wiadomości. Wynika z tego, że wszystkie wiadomości przed ujawnieniem się oczom użytkownika przechowywane są w buforze systemu (hm, więc atak typu DoS całkiem możliwy?).

Jeśli chodzi o linuksa i wysyłanie wiadomości to inna bajka, (po za tym tam nie działa usługa net send) ale można mieć do dyspozycji takie komendy jak np: mesg, talk, wall, write

Jac

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » sob 03 wrz 2005, 11:13

Wylaczenie messengera to pierwsza rzecz jaka robie na kazdym systemie ktory instaluje... a troche juz ich popelnilem ;) I nigdy nie zdarzylo mi sie zeby jakikolwiek program cierpial z tego powodu.

Nigdy rowniez nie zdarzylo mi sie zeby plik .bat mial problemy z wysylaniem net sendow - windows 2000 SP2 / windows XP SP2 robia to bez problemow.

Z moich obserwacji wynika rowniez, ze mimo miriadow dziur pod tytulem "buffer overrun" w windowsach, akurat net send ma to napisane porzadnie... bufor sie zapycha ale windowsy sie nie DoSuja z tej okazji.
Pozdr.

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: gadzet21 » ndz 04 wrz 2005, 22:04

Witam

Pobawiłem się dalej plikiem .bat i zaobserwowałem ciekawe reakcje. Po części masz racje, że nie powinno być problemów z wysłaniem, ale..
Zauważyłem, że jak mam 2 pliki .bat z poleceniem net send (na innym dysku jak startowy), to pojawia się błąd - zamiast wyświetlać komunikat, to otwiera się wiersz poleceń i wypisuje w nieskończoność dane polecenie(nie wykonuje je), jak przerzucę 1 plik na startowy to wykonuje polecenie. :?
Dość dziwna reakcja (win2k server SP4). Kombinowałem z wył. programów "siedzących" w pamięci, ale niestety nie mają żadnego wpływu na to.

Co do stwarzania problemów w czasie gdy messenger jest wyłączony to również nie spotkałem się z jakimiś niemiłymi przygodami. Napisałem to profilaktycznie, gdyż wiele stron piszących na zadany temat napomina o problemach.
Wiadomo, że ile by się nie instalowało to i tak nie przetestuje się każdego sprzętu, programu, sterowniku pod każdym kątem :)...

Tak się domyślałem, że marne szanse na atak i BSOD w ten sposób, ale dziękuje za utwierdzenie mnie w tej myśli :)

Pozdrawiam JAc

Fajdek

Pomuszcie

Postautor: Fajdek » ndz 09 paź 2005, 22:11

Ja prosze o odpowięc ale tak zupełnie jak dla laika. Jak wysłać ten komunikat poza sieć lokalną bo przy używaniu

net send IP xxxxxxxx

Wyskakuje ż nie może znaleść aliasu komuunikatu w sieci lokalnej :(. Da sie to jakos minać. Prosze od szybką odpowieć moje GG 4300260

kulcyk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 10 lis 2006, 22:06

Postautor: kulcyk » pt 10 lis 2006, 22:14

Ja też proszę żeby mi to ktoś dokładnie wytłumaczył – a w tej sferze dopiero raczkuję… i mam takie same problemy jak mój przedmówca tzn.
gdy wysyłam wiadomość poza sieć lokalną - za pomocą komendy net send – pojawia się komunikat że nie może znaleźć aliasu komunikatu w sieci lokalnej

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » sob 11 lis 2006, 15:13

Kiedys jak sie tym bawilem, pomagalo podanie
net send /DOMAIN:xxx.xxx.xxx.xxx <message>
Pozdr.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron