Otwieranie strony zapisanej na komputerze.

Zagadnienia związane z hardware i software
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Otwieranie strony zapisanej na komputerze.

Postautor: ryszard » sob 19 sty 2008, 0:21

Witam, mam swoją stronę internetową, dotychczas administrowaną przez jego twórcę. Teraz sam mam nią administrować. Dostałem nazwę hosta, użytkownika i hasło, ściągnąłem programem FTP wszystkie katalogi(20M)na swój komputer. Po ściągnięciu w katalogu „logs” znajduje się 6 plików Archiwum Win RAR, czy te pliki należy rozpakować i jak, bo każdy następny zastępuje poprzedniego?, jak to zrobić. Pytanie: jak mam otworzyć stronę z zapisanej lokalizacji na komputerze, żeby działała jak na serwerze, abym mógł po niewielkich zmianach obejrzeć ich efekty i potem programem FTP wrzucić na serwer?.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

walek33
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: czw 17 maja 2007, 1:55

Re: Otwieranie strony zapisanej na komputerze.

Postautor: walek33 » czw 13 maja 2010, 8:55

ryszard pisze:Pytanie: jak mam otworzyć stronę z zapisanej lokalizacji na komputerze, żeby działała jak na serwerze, abym mógł po niewielkich zmianach obejrzeć ich efekty i potem programem FTP wrzucić na serwer?.
Pozdrawiam.


Uruchom na swoim kompie serwer www.

dragoo
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: pn 14 cze 2010, 10:20
Kontaktowanie:

Postautor: dragoo » pn 14 cze 2010, 10:28

Jeśli twoja strona ma rozszerzenie .html to z pliku przeczytaj ją zarówno mozilla jak i ie. (bierzesz opcję "otwórz za pomocą"). Jeśli ma rozszerzenie .php mozilla powinna ją przeczytać tak samo z pliku na komputerze, ale wtedy będzie widoczna część kodu .php, który gdybyś miał serwer kod php nie będzie widoczny... Polecam jeszcze skopiować oryginalną wersję do jakiegoś katalogu na komputerze i wszystkie zmiany od razu wprowadzać na serwer. Jeśli coś nie wyjdzie zawsze można ponownie wgrać pierwszą wersję;) Pozdrawiam

pklimcze
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pt 03 wrz 2010, 20:21

Postautor: pklimcze » pt 03 wrz 2010, 20:32

Najprościej zainstaluj sobie serwer Apache w dowolnej konfiguracji (może być z php i mysql, tak będzie najlepiej) poczytaj w dokumentacji gdzie masz lokalizację root, tam wstaw swoje katalogi , które chcesz potem ftepem wysłać na prawdziwy serwer.
W przeglądarce internetowej wpisujesz zamiast adresu "http://cośtam" tylko jedno słowo: localhost
Zobaczysz pewnie stronę swojego lokalnego serwera - sukces.
Jeśli w katalogu root (różne dystrybucje apacha maja to róznie zrobione , dowiedz się dokładnie czasem jest to htdocs czy coś w tym stylu) włożyłes np katalog MOJASTRONA to po wpisaniu adresu "localhost/MOJASTRONA" zobaczysz swoje strony .
Możesz w nich grzebać (edytować) do woli aż (zepsujesz wszystko) a skutek momentalnie widzisz tak jakby to szlo przez net (bo idzie tylko lokalnie na twoim kompie) . Trzymaj kopie zapasowe z boku !
Jak będziesz miał gotowa wersje swoich stron to ten cały katalog ftepem wysylasz na prawdziwy serwer u prowaidera i cały świat go może już oglądać
P.

Olek87
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: czw 31 mar 2016, 14:06

Re: Otwieranie strony zapisanej na komputerze.

Postautor: Olek87 » czw 31 mar 2016, 14:15

Tak jak pisano wyżej możesz postawić serwer na swoim kompie ale jeśli Ci chodzi tylko o otwieranie plików ściągniętych to spokojnie możesz to zrobić poprzez "otwórz za pomocą" i ustawić dowolną przeglądarkę.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron