Amilo Notebook Xi 3650 nie działa po podłączeniu baterii.

Zagadnienia związane z hardware i software
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Amilo Notebook Xi 3650 nie działa po podłączeniu baterii.

Postautor: ryszard » wt 04 sie 2009, 0:24

Witam, kupiłem dwa dni temu lapka w „Makro” i uruchamiałem go zgodnie z instrukcją, to znaczy- pierwsze uruchomienie i instalacja systemu bez akumulatora( Model: SMP-MYXXXPSB8 ).
Po zakończeniu całej procedury instalacji i sprawdzeniu prawidłowej pracy całego systemu, wyłączyłem lapka, odłączyłem zasilacz i podłączyłem baterię. Po podłączeniu zasilacza i włączeniu kabla zasilacza do sieci, miga dioda ładowania baterii lecz nie mogę włączyć laptopa. Okazało się że założenie baterii powoduje zablokowanie włączenia laptopa. Bateria ładowała się około 14 godzin ale się nie naładował, nawet zasilacz był zimny choć stale migała dioda ładowania. Po odłączeniu baterii wszystko jest OK. W systemie zmieniłem baterię na „włącz”- dalej ładowanie, lecz nic to nie pomogło. W necie i w instrukcjach właściwie nic na temat pomocy w takiej sprawie nie znalazłem prócz tego że bateria powinna naładować się po około 5 godzinach. Bardzo proszę o pomoc i jakieś wskazówki, zanim odniosę go do fachowców w Makro.
Pozdrawiam.

sushi
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pt 07 sie 2009, 12:51
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: sushi » śr 12 sie 2009, 14:43

Witam

Spróbuj zaktualizować bios o ile jest na stronie FS. Miałem kiedyś podobny problem z Amilo koleżanki. Po aktualizacji BIOS wszystko wróciło do normy. Na stronie FS wyczytałem o błędzie w biosie i potrzebie aktualizacji.

Pozdrawiam

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Amilo Notebook Xi 3650 nie działa po podłączeniu baterii.

Postautor: ryszard » śr 12 sie 2009, 22:53

Witam, dziękuję za odpowiedź. Oddałem lapka. Fachowcy z Makro stwierdzili to samo co ja i odesłali sprzęt do serwisu. Mają się zmieścić w 14 dniach roboczych, tak więc czekam. Z pomiarów baterii zmierzyłem tylko napięcie 13,4 V pomiędzy stykami nr 2 i 8 licząc od styku największej płytki stykowej w laptopie. Jest to bateria marki Made in China a więc równie dobrze może być to wina baterii. Trochę to dziwne że tego typu baterii nie znalazłem w necie, bo co będzie jak będę chciał dokupić nową. Gdybym znalazł w necie podobny przypadek lub wcześniej otrzymał taką pomoc, to podziałałbym zgodnie z poradą. Zobaczymy co też odpowie serwis.
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.

sushi
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pt 07 sie 2009, 12:51
Lokalizacja: Toruń
Kontaktowanie:

Postautor: sushi » pt 14 sie 2009, 12:04

Po problemach u koleżanki poczytałem troche nt tych objawów i wynalazłem na necie że było kilka serii Amilo z wadami związanymi z działaniem i ładowaniem baterii spowodowanymi BIOSEM.

Pozdrawiam

ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Amilo Notebook Xi 3650 nie działa po podłączeniu baterii.

Postautor: ryszard » ndz 23 sie 2009, 23:39

Witam, czekam, bo do 25.08.2009 r. serwis ma czas i po otrzymaniu laptopa opiszę jak się sprawa zakończyła. Pobieżnie szukałem w necie na ten temat ale nic nie znalazłem odnośnie Amilo XI 3650.
Pozdrawiam.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości