Tworzenie pdf-ów.

Zagadnienia związane z hardware i software
Witek
Raczkujący użytkownik 5
Raczkujący użytkownik 5
Posty: 29
Rejestracja: śr 26 lut 2003, 22:18
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontaktowanie:

Tworzenie pdf-ów.

Postautor: Witek » sob 29 maja 2004, 18:18

Mam takie pytanko z dziedziny używania programu Adobe Acrobat. Kiedy tworzę dokument wielostronicowy i importuję sobie kolejne strony (za pomocą Insert Pages) to owszem wszystko wychodzi b. ładnie ale dokument robi się wielki tak, że na gorszym kompie trudno się doczekać otwarcia kolejnej strony. Do importu używam przeważnie .gif-ów ale i zwykłe .bmp powodują ogromne rozrastanie się całego dokumentu. Zrobiłem takie doświadczenie polegające na przemianie odwrotnej z pdf-ów na .jpg i ku mojemu zaskoczeniu rozłożone zbiory miały razem wzięte też duże objętości. Pewnie sekret tkwi w programie Distiler ale nie wiem jak go użyć. "Fabrycznie" utwożony zbiór wielostronicowy jest na tyle mały, że nie ma problemu z jego otwieraniem a te wytworzone moim sposobem są zbyt niewygodne. Jak temu zapobiec?

jaremek16

Postautor: jaremek16 » wt 01 cze 2004, 8:40

Przede wszystkim wejdź do ustawień drukarek i wybierz właściwości dla distiller. W ustawieniach zaawansowanych musisz ustawić rozdzielczość mniejszą. Są jeszcze gdzieś ustawienia dotyczącę obrazków (nie wiem gdzie), należy ustawić jpg i jeżeli można to ze średnią jakością.
Poza tym polecam darmowy konwerter do pdf, ten adobe jest dobry tylko do bardzo prostej edycji pdf. :D

adi-niunio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 11 maja 2004, 17:44
Lokalizacja: Zabrze
Kontaktowanie:

Postautor: adi-niunio » śr 02 cze 2004, 9:48

jaremek16 pisze: Poza tym polecam darmowy konwerter do pdf



a co masz na myśli, mi byy się przydał właśnie taki programik.

jaremek16

Postautor: jaremek16 » śr 02 cze 2004, 12:47

Jest to PDFCreator, zajmuje ok 8MB i mozna ściągnąć do niego patche po polsku. Co to umie i jak działa to nie znam szczegułów bo się tym jeszcze nie bawiłem, kolega go testował i dał mi go.

yarpen2

Postautor: yarpen2 » wt 25 sty 2005, 23:53

nie wiem jak używasz distillera ale mnie ze 160Mb zrobił pdf'a który zajmuje 8Mb bez jakiejkolwiek próby zmniejszenia rozmiaru (ustawienia domyslne)

jang

Postautor: jang » pt 28 sty 2005, 14:53

Sciągnąłem sobie tego PDFCreatora. I wyszła mi kreatura :) . Nie działa to tak jak należy, autor chyba nie do końca wszystko przewidział. Adobe Acrobat radzi sobie prawie ze wszystkim i nie mam zastrzeżeń. Nie wiem Czy ktoś korzysta z acrobata 5.0 ale fajna sprawa się mi zrobiła po jego zainstalowaniu. W Wordzie 97 pojawiły się dodatkowe ikonki - szybka konwersja dokumentu na PDFa. Wygodne.


Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości