Niebieski ekran podczas zamykania systemu Windows 10 Pro x64 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Zagadnienia związane z hardware i software
MaroX885
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 13 sie 2017, 20:53

Niebieski ekran podczas zamykania systemu Windows 10 Pro x64 DRIVER_POWER_STATE_FAILURE

Postautor: MaroX885 » śr 05 lip 2023, 0:02

Witam mam problem jak w tytule. Wczoraj niespodziewanie podczas zamykania systemu w celu oczywiście wyłączenia laptopa pojawił mi się niebieski ekran DRIVER_POWER_STATE_FAILURE. Musiałem ręcznie przyciskiem zasilania wyłączyć laptopa, bo laptop zawiesił się trwale na tym niebieskim ekranie. Potem włączyłem ponownie laptopa też tym samym przyciskiem zasilania żeby zobaczyć czy coś jeszcze będzie się działo. Laptop się normalnie włączył i uruchomił się poprawnie Windows więc jeszcze raz zamknąłem system Windows i tym razem już bez żadnych problemów system się zamknął, a laptop wyłączył. Takie coś zdarzyło mi się pierwszy raz na tym laptopie. Laptop to Lenovo ThinkPad W540. Poniżej podaję konfigurację tego laptopa:

CPU: Intel Core I7 4700mq

GPU: NVIDIA Quadro K2100m i Intel HD Graphics 4600

RAM: 32 GB DDR3L 1600 MHz (4x8 GB DDR3L Samsung M471B1G73QH0-YK0)

PSU: Oryginalny zasilacz Lenovo dla tego laptopa

OS: Microsoft Windows 10 Pro x64 (oryginał), wersja 22H2

MB: Lenovo 20BHS00Q00

Poniżej dodaję także link do pobrania pliku z zrzutu pamięci po tym niebieskim ekranie.

https://www.mediafire.com/file/eur7s7kpxbiylif/070323-9406-01.dmp/file

Z tego co przeglądałem winowajcą jest ntoskrnl.exe+50bc86, ale nie wiem co to oznacza - czy to coś z kartą graficzną, czy też z CPU, RAMem czy jeszcze coś innego. Laptopa kupiłem w zeszłym roku. Jedyne co ostatnio zrobiłem to weszłem w Panel sterowania, następnie System i zabezpieczenia, potem Opcje zasilania, potem Zmień ustawienia planu, następnie Zmień zaawansowane ustawienia zasilania, potem Zarządzanie energią procesora, następnie Minimalny stan procesora i przy zasilaniu bateryjnym ustawiłem Minimalny stan procesora na 1%. Zrobiłem to w celu oszczędzania energii żeby móc dłużej pracować na baterii, ale może niechcący spowodowałem to co się stało, tzn. tego BSODa DRIVER_POWER_STATE_FAILURE ?



PS: Nie podkręcałem ani karty graficznej ani procesora czy innych komponentów - wszystko na domyślnych zegarach i napięciach.

Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 46 gości