DOSBox SVN Daum - brak muzyki MIDI w grze Blood

Zagadnienia związane z hardware i software
MaroX885
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 13 sie 2017, 20:53

DOSBox SVN Daum - brak muzyki MIDI w grze Blood

Postautor: MaroX885 » czw 03 sie 2023, 23:37

Witam. Mam problem z grą Blood z 1997 roku. Chodzi o to, że na DOSBox'ie SVN Daum nie mam muzyki MIDI w tej grze. Nie jest wprawdzie tak, że całkiem nic nie gra i jest całkowita cisza, ale gra chyba tylko jedna ścieżka/kanał MIDI, a reszty nie słychać. Gdy przestawię w ustawieniach gry (pliku SETUP.EXE) źródło muzyki na kartę Sound Blaster'a to wtedy jest OK, ale po ustawieniu źródła muzyki na General MIDI jest tak jak napisałem wcześniej. Próbowałem różnych ustawień w pliku konfiguracyjnym do tego DOSBox'a SVN Daum (pliku dosbox.conf), ale nic to nie dało niestety. Co ciekawe na zwykłej najnowszej oficjalnej wersji DOSBox'a, czyli 0.74-3 ta muzyka MIDI jest i gra poprawnie, tzn. grają wszystkie ścieżki/kanały MIDI. Porównywałem też ustawienia z plików konfiguracyjnych obu tych wersji DOSBox'a - są w zasadzie identyczne, a jakoś na wersji SVN Daum nie gra ta muzyka MIDI tak jak powinna w tej grze, a na zwykłej oficjalnej najnowszej wersji 0.74-3 jest OK. Co dziwne w innych dosowych grach takich jak Doom, Ultimate Doom, Doom 2, Wacky Wheels, Raptor: Call of The Shadows, Heretic, Hexen: Beyond Heretic, itp. muzyka MIDI gra całkiem poprawnie zarówno na wersji SVN Daum jak i 0.74-3. Czy może mi ktoś coś podpowiedzieć co jest przyczyna takiego zachowania ? Czy to po prostu ta wersja SVN Daum ma jakieś błędy/bugi i przez to takie problemy ? Czy da się z tym coś zrobić i jakoś to naprawić ? A może sama gra ma też jakieś błędy/bugi pod tym względem ?

Jakby co to mogę spróbować nagrać filmik z tą grą Blood odpaloną zarówno na DOSBox'ie SVN Daum jak i DOSBox'ie 0.74-3 gdybyście chcieli zobaczyć na czym dokładnie polega ten problem z tą muzyką MIDI w tej grze. Aha, inne dźwięki w tej grze takie jak krzyki, odgłosy otoczenia, przeciwników i broni, itp. są zarówno na wersji SVN Daum jak i 0.74-3. Jeśli chodzi o to z jakiego dokładnie buildu tego DOSBox'a SVN Daum korzystam to jest to ta wersja ze strony stare.e-gry.net.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję. :)

Wróć do „Komputery, oprogramowanie i internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 30 gości

cron