Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Comiesięczne wyniki rankingu, informacje o konkursach
Awatar użytkownika
HiddenPlace
Administrator
Administrator
Posty: 13
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 12:45

Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Postautor: HiddenPlace » śr 03 paź 2012, 10:10

W październikowym rankingu jako nagrodę mamy dla Was Płytkę prototypową z 1920 polami stykowymi.

Obrazek

Wszelkie uwagi i propozycje odnośnie funkcjonowania rankingu lub sugestie dotyczące nagród będą mile widziane.

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Postautor: lustful-rat » czw 04 paź 2012, 22:23

Kilka moich uwag i spostrzeżeń:

Nagrody - w porządku, tu nie należy nic zmieniać.

Ranking i sposób liczenia punktów - tu moim zdaniem trzeba mocno podziałać. Po pierwsze wyeliminowałbym w ogóle możliwość sprawdzania przez użytkowników - powinien to robić ktoś z administracji i/lub ochotnicy mający na to czas (ale nie mogą oni wtedy brać udziału w konkursie!). Dlaczego tak? Bo byłoby wtedy w 100% sprawiedliwie, bez żadnych kombinacji, nabijania punktów z konta kolegi i odbierania punktów "przeciwnikom". Obecny system pozwala na takie właśnie akcje - sam doświadczyłem kilka razy tego, że dodałem jakąś dokumnetację w 100% poprawnie opisaną, ale ktoś "uprzejmy" oznaczył ją jako niepoprawną - po co? Nie widzę innego wytłumaczenia jak chęci odebrania kilku punktów.

I jeszcze jedna propozycja - może by tak na koniec roku przyznawać jakąś nagrodę specjalną dla usera, który w ciągu roku nazbiera najwięcej punktów?

gadzet21
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 88
Rejestracja: pn 06 sty 2003, 22:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Postautor: gadzet21 » wt 09 paź 2012, 10:28

Witam,

Z tego co zauważyłem oznaczenie dokumentacji jako błędnej, nie oznacza wcale, że jest już "spalona" - trafia jeszcze pod sąd admina.
Ale szerzej może się wypowiedzieć już admin jak wygląda kwestia powrotu punktów.

W całym temacie rankingu/punktacji brakuje mi jednego:
Po zaznaczeniu noty jako błędnej wpisania drobnej uwagi - dlaczego?.
Aby w razie czego nakierować admina na co zwrócić uwagę, co poprawić, jaki był powód odrzucenia.

Pozdrawiam,
Gadzet21

Awatar użytkownika
HiddenPlace
Administrator
Administrator
Posty: 13
Rejestracja: czw 01 gru 2011, 12:45

Re: Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Postautor: HiddenPlace » wt 09 paź 2012, 12:30

lustful-rat
Nie chcielibyśmy eliminować użytkowników z procesu sprawdzania dokumentacji. Założenia są takie, że to właśnie użytkownicy mają największy wpływ na życie serwisu. Możemy ewentualnie zwiększyć liczbę pozytywnych głosów potrzebnych do oznaczenia dokumentacji jako poprawnej. Przyjrzymy się temu problemowi bliżej. Mogę powiedzieć tylko tyle, że nie wystarczy by dokumentację oznaczyć w systemie jako niepoprawną, po tym jak jeden użytkownik tak na nią zagłosuje. Pomysł z nagrodą na koniec roku warty jest rozważenia.

gadzet21
Dodamy pole, w którym będzie można napisać zdanie wyjaśnienia dlaczego dokumentacja została oznaczona jako błędna. Postaramy się wprowadzić to jak najszybciej.

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Płytka prototypowa nagrodą w październikowym rankingu

Postautor: lustful-rat » wt 09 paź 2012, 18:50

HiddenPlace pisze:Nie chcielibyśmy eliminować użytkowników z procesu sprawdzania dokumentacji. Założenia są takie, że to właśnie użytkownicy mają największy wpływ na życie serwisu. Możemy ewentualnie zwiększyć liczbę pozytywnych głosów potrzebnych do oznaczenia dokumentacji jako poprawnej.

Ale jakoś trzeba zapędy coniektórych ostudzić... Zwiększenie liczby pozytywnych głosów też wprowadzi kolejny problem - wydłuży czas od momentu dodania dokumentacji do jej ostatecznej akceptacji, a wydaje mi się, że aktywnych userów mamy na to za mało.
HiddenPlace pisze:Dodamy pole, w którym będzie można napisać zdanie wyjaśnienia dlaczego dokumentacja została oznaczona jako błędna. Postaramy się wprowadzić to jak najszybciej.

Ale niech wypełnienie tego pola będzie obowiązkowe!


Wróć do „Ranking, konkursy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron