Grzanie się wzmacniacza

Lukasz4988
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 mar 2018, 22:49

Grzanie się wzmacniacza

Postautor: Lukasz4988 » ndz 04 mar 2018, 22:55

Witam wszystkich. Kilka dni temu kupiłem wzmacniacz hi fi stereo firmy auna i do tego trzy drożne kolumny vk o mocy 100w.Wczoraj miałem imprezę i przez trzy godziny wszystko śmigało jak najlepiej. Ale potem jedna kolumna zaczęła przerywać co parę sekund. Okazało się że wzmacniacz się grzeje w miejscu gdzie jest kratka od radiatora i rozłącza jedną kolumnę. Gdy trochę przyciszyłem muzykę to wzmacniacz ostygł i kolumny grały tak jak powinny. Wiem że to jest tani sprzęt i nie powinienem mieć zbyt dużych wymagań od niego ale przy użyciu 50%mocy powinien śmigać bez zarzutu a jest właśnie inaczej. Nie chce się bawić w reklamację bo wiem że to będzie trwało i trwało. Pomyślałem sobie że może byłoby dobrze zamontować w miejscu grzania sie jakiś wiatrak który chlodziłby to miejsce i zapobiegałby rozłączania.I moje zapytanie jest takie czy ktoś już coś podobnego kiedyś robił i czy zdało egzamin.Jesli tak to w jaki sposób to zrobić.

Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron