zmiana napiecia stalego

danjak
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 lip 2007, 19:11

zmiana napiecia stalego

Postautor: danjak » pn 09 lip 2007, 19:38

potzrebujesz zmienic napiecie w gore /w dol/ zmienic polaryzacje ?zastosuj conwerterDC-DC MC34063A PROSTE I SKUTECZNE

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » pn 09 lip 2007, 20:58

Potrzebujesz wyprostować prąd przemienny?
Użyj diody i kondensatora, napięcie na wyjściu będzie proste i więcej niż skuteczne bo szczytowe;)
Pozdr.

danjak
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 lip 2007, 19:11

zmiana napiecia stałego

Postautor: danjak » wt 10 lip 2007, 12:00

wypowiedz nie na temat -jak sama nazwa wskazuje chodzi o przetwornik DC-DC a nie prostownik i nie stabilizator choc wpewnym sensie ten układ nim jest bardzo stabilny pod obciazeniem- odsyłam do noty katalogowej zmiana napiecia wyjsciowego jedynie na zmianie dzielnika rezystorowego na wejsciu comparatora- zastosowanie doskonałe dla zasilania bateryjnego lub nietypowego napiecia stałego ,wykonanie wbrew pozorom bardzo proste.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 10 lip 2007, 20:04

Odróżniam prostownik od przetwornicy, była to po prostu drobna uszczypliwość z mojej strony, bo temat pojawił się bardzo nieoczekiwanie i nie był odpowiedzią na żadne pytanie :)

PS. Kiedyś już robiłem przetwornice na tym układzie, i wielu innych nawet prostszych w aplikacji - na przykład LM2621.

danjak
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: sob 07 lip 2007, 19:11

Postautor: danjak » śr 11 lip 2007, 12:51

Nie oczekiwalem na odpowiedz ,tym bardziej na zlosliwosc ,nie wydaje sie na miejscu tym bardziej ze wypowiada je "specjalista" kostka dla zainteresowanych -byc moze ciekawa dlatego jest w dziale DOKUMENTACJA


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 31 gości