ładowarka-zasilacz

piotr067
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: ndz 24 paź 2010, 10:35

ładowarka-zasilacz

Postautor: piotr067 » ndz 24 paź 2010, 10:50

Witam.Czy ktoś mi pomoże?Mam ładowarkę od starej kamery VHS. JVC AC POWER ADAPTER AA-V6EG

input :110-240 volt 50-60 Hz 23 W
output : 14 v 1.1 A( charge )
9,6 v 1,2 A (vtr) . Moje pytanie brzmi; Czy tą ładowarką mogę ładować akumulatorek żelowy a jeśli tak to jaki?Oryginalna bateria od tej kamery ma 9,6V-1400mAh.(kamera, ładowarka-zasilacz,bateria to komplet) Jak na moje skąpe wiadomości to prąd tej ładowarki jest na tą bat. za duży no chyba że to automacik.Proszę o pomoc a głównie chodzi mi o ten aku żelowy, czy da rade ta ładowarka i jakie ewentualne parametry ma mieć zakupiony aku żelowy???Jest mi bardzo potrzebne zasilanie do detektora metali a że to dość prądożerne PI, to pojemność jest b.ważna.Bardzo proszę o szybką poradę

SQ5AZP
Piszący użytkownik 2
Piszący użytkownik 2
Posty: 45
Rejestracja: pn 16 lut 2009, 22:52
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontaktowanie:

Re: ładowarka-zasilacz

Postautor: SQ5AZP » czw 12 maja 2011, 13:39

Po ustawieniu wartości napięcia wyjściowego na 13-7-13,8V takim zasilaczem można ładować akumulatory ,,żelowe" o pojemnościach od 4 Ah do ok. 50Ah. Z tym ze ładowanie akumulatorów o pojemnościach kilkudziesięciu amperogodzin może trwać nawet 3 doby... Generalni, aby zachodziło ładowanie akumulatorów wykonanych w technologii AGM - prąd ładowania powinien przekraczać 2% pojemności znamionowej... Jednak wówczas ładowanie trwa zazwyczaj 72 godziny.


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 53 gości