Paski Led 12v Na Kolumny Głośnikowe

pitas2233
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 22 maja 2012, 17:36

Paski Led 12v Na Kolumny Głośnikowe

Postautor: pitas2233 » wt 22 maja 2012, 17:38

Witam wszystkich :)
Jestem nowy i na forum trafiłem przez przypadek :D
A więc mój problem polega na tym że chce zrobić paski Led mrugający w rytmie muzyki na kolumny;) oczywiście nie jest to jakiś filozofia bo zaraz ktoś napiszę to podłącz ten pasek pod wieże i będzie git :P
Chodzi o to że ja mam Sprzęt dosyć spory;
Kolumny głośnikowe 2x LDM 250 W RMS + 2x LDM Subbasy 300 W RMS
Końcówka Mocy Crown LPS 2500
I jeżeli takie paski podłączę pod taki sprzęt i dam basu to listwy pójdą z dymem :D
Więc mam dwa sposoby jakie mi przyszły do głowy;
1. Zrobić Układ z mikrofonem aby po włączeniu muzyki po prostu mrugały w rytmie muzyczki ;) bez kabli itp
2.Zrobić Układ bez mikrofonu ale z częstotliwością mrugania czyli (Szybko,Wolno) Wolałbym takie coś bo jest tańsze i raczej szybkie do zrobienia :P
Oto listwy którą chciałbym zakupić;
http://allegro.pl/odcinek-tasma-led-10- ... 78763.html Kolor (Czerwony na jednej kolumnie i niebieski na drugiej kolumnie) Chciałbym aby jedna listwa miała ok.6/10 diodek.
Wiadomo że listwa to nie wszystko, będzie trzeba kupić jeszcze różne elementy elektroniczne :) Chciałbym abyście mi podali co mam kupić, i jaki sposób wybrać, oczywiście schematy też by się przydały.
Dodam że miałem już styczność z elektroniką i tak trochę umiem dlatego dobrze by było jak schematy byłyby łatwe i przeźroczyste :)
Jeśli zły dział to proszę o przeniesienie.
Z góry dziękuję
Pozdrawiam

Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron