Mini jack schemat, jak podłączyć

kamil7124
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 28 sie 2012, 0:15

Mini jack schemat, jak podłączyć

Postautor: kamil7124 » wt 28 sie 2012, 0:37

Witam, mam słuchawki Sony MDR-V150, ale model chyba nie jest ważny, ważne jest to, że zepsuła mi się wtyczka mini-jack (3.5mm). Wziąłem z innych słuchawek wtyczkę (też mini jack 3,5mm), no i mam problem. Bo z wtyczki którą wziąłem, wychodzi jeden kabel (w środku ma 3 przewody: czarny, czerwody i biały), a ze słuchawek dwa (z prawej słuchawki i z lewej), obydwa mają w środku po dwa przewody, jeden z nich ma zielony i miedziany, a drugi czerwony i miedziany. Postaram się to przenieść na wykres. (dla niedowidzących - po lewej stronie wtyczka minijack, po prawej słuchawki :D)
Obrazek
(kliknij żeby powiększyć)

Wie ktoś jak powinienem je połączyć żeby wszystko działało? Domyślam się że miedziane wpierw skręcić ze sobą, tak żeby wyszły po 3 przewody po każdej ze stron, ale co dalej?

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: Mini jack schemat, jak podłączyć

Postautor: PI » śr 29 sie 2012, 22:03

Witane; sprawa jest prosta. Ten kabelek z odzysku to prawie na bank: czerwony - prawy kanał, biały - lewy, czarny - masa. To, co wychodzi ze słuchawek, będzie podobnie - czerwony - prawy, zielony - lewy, a te gołe miedziane to oplot (ekran) i rzeczywiście trzeba je połaczyc razem. Czyli: czerwony do czerwonego, zielony do białego, oploty do czarnego.
To wszystko mozna sprawdzić sobie mając podstawowy choćby miernik uniwersalny; zakładamy słuchawki na uszy i na zakresie omomierza "wyczajamy", co jest co. Oczywiście można za grosze kupic nowy wtyk "jack 3,5" i sobie oprawic na kabelek od słuchawek. W takim wtyku jego stozkowa końcówka to kanał lewy (od strony lutowań środkowy pin), środkowy pierścień to kanał prawy ( drugi pin po stronie lutowań) i reszta to masa. BTW - Mozna się pomylić, nic sie nie stanie - po prostu słuchawki będą źle działać.
PI


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron