prosba o pomoc

bdnski
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 lis 2013, 15:56

prosba o pomoc

Postautor: bdnski » wt 12 lis 2013, 16:03

witam, nie wiem czy to dobry dzial wiec jezeli wybralem nie ten co trzeba to z gory przepraszam. chodzi o to ze jestem zupenie zielony w kwestii elektriniki. wgl sie na tym nie znam a kupilem ostatnio takie glosniki:

http://forum.pclab.pl/topic/557452-Microlab-B73/

i taki odtwarzacz cd:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3631774441

podpialem to do siebie na czinczach i smiga elegancko. jestem bardzo zadowolony z jakosci brzmienia ale tak jak wspominalem nie znam sie wcale na elektronice i powiedzcie mi prosze czy wszystko bedzie dzialalo jak nalezy? nic sie nie spali? czy moze potrzebuje jakis wzmacniacz czy cos w tym stylu?

ktos mi powiedzial ze ponoc powienienem miec do tego wzmacniacz, inny znajomy stwierdzil ze bedzie dzialalo dobrze tak jak jest teraz i sam juz nic nie wiem dlatego chcialbym zasiegnac waszej rady:)

z gory dziekuje i pozdrawiam!

ps. nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale jak podglosze wiecej niz do 1/5 maxymalnej glosnosci to zaczynaja trzeszczec glosini (ale ta 1/5 glosnosci mi zupelnie wystarcza:)

volt12
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 9
Rejestracja: ndz 24 wrz 2006, 21:52
Lokalizacja: Bogucin

Re: prosba o pomoc

Postautor: volt12 » śr 13 lis 2013, 14:31

Wzmacniacz by się przydał, na pewno będzie o wiele lepszy efekt.
Trzeszczenie przy większej głośności to prawdopodobnie efekt tego,że wyjścia odtwarzacza nie są przystosowane do podłaczanie do nich bezpośrednio głośników i po prostu nie dają rady, dlatego proponuje wzmacniacz.

PI
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 475
Rejestracja: ndz 29 paź 2006, 0:58
Lokalizacja: Pabianice

Re: prosba o pomoc

Postautor: PI » śr 13 lis 2013, 18:30

Witam; no nie....koledzy!!! przeciez to są głosniki aktywne, czyli jest tam wbudowany wzmacniacz mocy!!!!Przeciez żaden normalny CD nie jest w stanie "napędzać" jakiegokolwiek głosnika ( oczywiście poza miniwieżami, booooomboxami itp badziewiem). Ze zdjęc wynika, ze wzmacniacz jest w jednej z obudów (tak robie sie bardzo czesto w przypadku tanich zestawów do komputerów); drugo głosnik dołaczany jest do zacisków z tyłu obudowy. Układ ma dwa zestawy wejść rózniące się nieco czułością. Wg dostepnych danych jedno ma czułość ok.0,35V, drugie ok. 0,5V - do jakiej wartości mocy wyjściowej to sie odnosi, tego specyfikacja nie podaje - . Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest OK, co sie tyczy połaczenia sprzetów. Jezeli pojawiaja się zakłócenia dzwieku (zniekształcenia), to przyczyn moze byc kilka i wynikaja one na 99% z jakości - niestety - tego zestawu. Najbardziej prawdopodobne jest przesterowanie wejscia wzmacniacza, dalej - kiepskiej jakosci głosniki, zbyt niskie napięcie zasilające stopień mocy. Ale to sa tylko domniemania.
Ostatecznie - co do zasady, sposób podłaczenia CD do kolumn (aktywnych!!!) jest prawidłowy.
Wracam do ewentualnego problemu przesterowania wejścia wzmacniacza - jest to mozliwe, bo czułość wzmaka jest taka, jak wspomniałem, poziom wyjscia z CD to ok. 1,8 - 2 VRMS. Czyli gdyby to było przyczyną problemów, moznaby zastosowac na jednym z wejść (tzw. AUX) dodatkowy dzielnik rezystorowy rzędu 1:5. Ale jezeli ostatecznie na średnim poziomie to wszystko gra, to dajmy sobie siana. Poza tym - to jest tylko Made in PRC!!!
PI

ashleygull
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 31 gru 2014, 9:16

Re: prosba o pomoc

Postautor: ashleygull » śr 31 gru 2014, 9:30

Nie żartuj sobie, że ten śmieszny regulatorek pociągnie spawarkę, triak do niego albo para tyrystorów, które byłyby w stanie to obsłużyć będzie kosztować tyle co pół spawarki.
Ostatnio zmieniony wt 20 sty 2015, 9:00 przez ashleygull, łącznie zmieniany 1 raz.

_jta_
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: czw 27 lis 2014, 18:04

Re: prosba o pomoc

Postautor: _jta_ » sob 10 sty 2015, 21:31

Pewnie masz regulację głośności i na głośnikach, i na odtwarzaczu? Jeśli nie masz regulacji głośności na którymś z tych urządzeń, to możesz uważać, że wzmocnienie jest wystarczające. A jeśli masz regulację na obu, to zrób test. Ustaw na odtwarzaczu minimalną, na głośnikach maksymalną i powoli zwiększaj na odtwarzaczu, aż się pojawią wyraźnie zniekształcenia. Potem na głośnikach nieco zmniejsz i posłuchaj, czy zniekształcenia zniknęły. Jeśli tak - to powodem zniekształceń jest przesterowanie głośników i ich wzmacniacz ma wystarczające wzmocnienie. Jeśli nie - to być może wzmocnienie jest za małe, i żeby w pełni wykorzystać możliwości wzmacniacza, przyda się jakiś przedwzmacniacz. Osobna sprawa, że i tak może się przydać przedwzmacniacz z regulacją tonów niskich i wysokich, żeby je sobie ustawiać tak, by bardziej komfortowo się słuchało - chyba, że taką regulację już masz w którymś z tych urządzeń.


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron