Trafo z ATX.

mati1904
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 5
Rejestracja: wt 26 lis 2013, 19:36

Trafo z ATX.

Postautor: mati1904 » wt 26 lis 2013, 19:49

Cześć to mój pierwszy post więc Witam Wszystkich !
Mam do Was pytanie mianowicie mam sprawny zasilacz ATX i chciałbym go sobie przerobić na swoje potrzeby do tego celu chciałbym wykorzystać z niego trafo (EI-33) i kilka cześci i tu moje pytanie czy takie trafo potrafi pracować bez głównego układu scalonego (w moim przypadku 2003) który jest w ATX. Czy wystarczą tylko tranzystory kluczujące aby zwiekszyć czestotliwość i trafo bedzie pracować normalnie ?
Jeśli nie odpowiedni dział to proszę o przeniesienie.
Pozdrawiam i proszę o pomoc !

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Trafo z ATX.

Postautor: lustful-rat » wt 26 lis 2013, 21:55

Nie, nie i nie. Jak chcesz wykorzystać cokolwiek z tego trafa to karkas i rdzeń, pod warunkiem że uda Ci się rozkleić połówki rdzenia bez jego uszkodzenia (a to wcale nie jest łatwe bo klej jest naprawdę mocny - próbowałem). Jak będziesz miał już rdzeń i zakładając, że wiesz z jakiego materiału jest zrobiony (czasem na rdzeniu jest oznaczenie) to lepiej zrób sobie zasilacz od podstaw z wykorzystaniem jakiegoś TinySwitcha, na stronie Power Integrations masz programik, który wszystko Ci wyliczy i łopatologicznie na rysunku pokaże jak i ile zwoi nawinąć.


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 7 gości

cron