Mały bank energi- pomoc ze schematem

kuba9722
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 02 kwie 2014, 21:40

Mały bank energi- pomoc ze schematem

Postautor: kuba9722 » śr 02 kwie 2014, 22:04

Witam. Chciałbym zbudować sobie mały, przenośny "bank energi". Oto jak ja to widzę -2 akumulatorki AA 1,5 V połaczone ze sobą szeregowo pudełeczku na baterie (nie wiem jak to się fachowo nazywa) do tego wyłacznik i i wtyczka mini USB. Taki miałem pierwotny pomysł ale potem pomyślałem o tym aby ładować te akumulatorki bez wyjmowania i z urządzenia i zrobić wtyczkę do podłączenia jakiegoś zasilacza. Tu rodzą sie 3 pytania: To urządzenie miało by głównie ładować telefon którego bateria ma 3,7V więc bateria będzie się ładować ale będzie to trwało dłużej? I czy można tak ładować akumulatorki i i jak zrobić do tego układ który będzie mnie informować diodą LED o tym, że baterie są w pełni naładowane. Jestem początkującym dlatego proszę o pomoc i gotowy schemat

lustful-rat
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 85
Rejestracja: wt 04 maja 2010, 19:10

Re: Mały bank energi- pomoc ze schematem

Postautor: lustful-rat » śr 09 kwie 2014, 17:12

kuba9722 pisze:2 akumulatorki AA 1,5 V połaczone ze sobą szeregowo

Jak chcesz z 3V naładować baterię w telefonie, która ma znamionowo 4,2V, a do samego ładowania jest potrzebne przynajmniej 4,7V? Popatrz sobie na ładowarce od telefonu jakie ma napięcie wyjściowe.


Wróć do „Elektronika - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości