Co o tym myślicie ?

Znalazłeś ciekawy układ w książce/gazecie/internecie? Podziel się tym z innymi uczestnikami Forum.
arkadio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: wt 10 maja 2005, 22:24

Co o tym myślicie ?

Postautor: arkadio » wt 10 maja 2005, 22:26

Znalazłem na sieci opis jak skonstruować antene przez którą można za darmo odbierac od dostawców internetowych internet !

tutaj link do eboka > LINK <

Gość

Postautor: Gość » czw 12 maja 2005, 12:57

Właśnie czegoś takiego szukałem !
Wielkie dzięki !!!

Gość

Postautor: Gość » ndz 15 maja 2005, 11:46

Projekt wydaje się być grubymi nićmi szyty, o ile ten opis można nazwać wogóle projektem, ponieważ jest za mało dokładny, za dużo razy pojawia się słowo "około" w wymiarach, co dla mikrofal może mieć przecież kolosalne znaczenie :lol: . Nie wiem jakiego rodzaju ma być płytka laminatu, jakiej grubości, jakiego materiału podłożowego (papier, mata szklana, jakiś epoksyd itp) Rurka miedziana 1/2 cala...ale grubość ścianki nie jest określona....poza tym nie ma określonej dopuszczalnej długości przewodu, nie są podane żadne zależności, ani nawet nie sprecyzowano doświadczalnej optymalnej, albo dopuszczalnej długości, co ma oznaczać wyrażenie "byle nie był za długi, tracisz wtedy dużo sygnału". 30mm? to troszczkę krótko chyba.....na zdjęciach jest na pewno więcej....to tylko pobieżne moje spostrzeżenia. Jeślii ktoś spróbował konsrukcji, która się udała, albo ma inne....proszę bardzo.....jeśli to urządzenie działa ...jest fantastyczne, ale ja na razie nie widzę nawet podstaw do wykonywania takiej pracy... :wink:

PI

co o tym..??????

Postautor: PI » pn 16 maja 2005, 2:10

Witam; tłumaczenie w języku pinglisz, nawet smieszne. Na temat anten napisano tony literatury, także w Polsce. Częstotliwości pracy sieci WLAN nie są żadna tajemnicą, antenę na podstawie dostępnej literatury może zaprojektowac prawie każdy, problem tkwi w punktach dostepu - nie jesteś zarejestrowany, nie dostałeś swojego indywidualnego kodu dostepu, nie masz połączenia. To nieważne, że odbierasz sygnały z kilku punktów dostepu, musisz się zarejestrowac - czyli zapłacić dostawcy na normalnych zasadach. Problem zatem nie tkwi w antenie, tak naprawde, jest to ostatni i najmniej istotny element w tej całej zabawie. Jeżeli bowiem punkt dostepu WLAN jest blisko i masz do niego kody dostepu, to odbierzesz sygnał na kawałku drutu i też będzie dobrze.
W środowisku praktyków od odbioru radiowego mawia się tak - zbudować dobrą antenę jest trudno, ale zawsze da się cos odebrac na kawałku drutu.
Co do dokładności wykonania - w zakresie mikrofałowym nawet minimalne błędy mogą zniweczyc efekt końcowy. Jednym z istotnych problemów jest tu jakość kabla koncentrycznego (jakoś głupio jest w tym tekście nazwany!!!), dla częstotliwości 2,4GHz musi to byc bardzo starannie wybrany kabel, na ogół dość trudny do zdobycia.
To tyle - nie wierzmy w cuda. PI

Gość

Re: Co o tym myślicie ?

Postautor: Gość » sob 27 maja 2006, 19:10

arkadio pisze:Znalazłem na sieci opis jak skonstruować antene przez którą można za darmo odbierac od dostawców internetowych internet !

tutaj link do eboka > LINK <

eman
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 lut 2015, 14:28

Re: Co o tym myślicie ?

Postautor: eman » czw 19 lut 2015, 14:36

Czyżby działało to na zasadzie porównywania sygnału stereo???
Sygnał który jest jednakowy w obu kanałach zostaje wycięty, a pozostałe są przepuszczane :?:
eamn


Wróć do „Ciekawe rozwiązania układowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron