PCB z Protela do pdf'a

Komputer wraz z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie stał się częścią życia elektronika.
Pietras
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 06 lut 2005, 23:27
Lokalizacja: Chrzanów
Kontaktowanie:

PCB z Protela do pdf'a

Postautor: Pietras » wt 01 mar 2005, 21:56

Witam. Mam pytanie. (niestety bardzo się spieszę, dlatego byłbym bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź). Chodzi m.in o to, jak widok płytki drukowanej, zrobionej w Protelu DXP zrzucić do pliku *.pdf. Ewentualnie z Protela 99SE, bo tą wersję też posiadam. Ponieważ PCB jest dość złożone, a drukowanie na atramentówce i kserowanie na pap. kredowym daje mierne efekty, a znajomy ma w pracy drukarkę laserową.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

PI

jak....pdf

Postautor: PI » wt 01 mar 2005, 22:33

Witam; zawsze robie to tak:wykonany układ drukuję "do pliku" jako *.ps
czyli post script. (nie EPS!!!)
Aby drukować *.ps trzeba miec w folderze drukarek jakąkolwiek drukarke postscriptową, czyli trzeba ja jako wirtualne urzadzenie wraz z sterownikami zainstalować. Mozna sobie zainstalować sterowniki jakiejś
profesjonalnej naświetlarki Agfy, Heidelberga czy Linotypa.
Mając postscript można zanieść go do naświetlania na kliszę i to jest duzy wypas lub Adobe Distillerem przekonwertować na *.pdf.
Można ściągnąć darmowy programik, który instaluje sie jako drukarka i niejako samoczynnie dowolny format przetwarza na *.pdf. Nazywa sie to
PrimoPDF; nie jest to rewelacja, ale działa. Tak, czy siak - trzeba dla postscriptu mieć załadowany na kompa APS - uniwersalny sterownik postscriptowy dla Windows f-my Adobe - jest darmowy!!!
PI

Pietras
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 7
Rejestracja: ndz 06 lut 2005, 23:27
Lokalizacja: Chrzanów
Kontaktowanie:

PCB do pdf

Postautor: Pietras » śr 02 mar 2005, 7:46

Witam
Dzięki, już wiem o co chodzi, wystarczy że dowiedziałem się że trzeba mieć tą "wirtualna drukarkę". Wszystko jest ok. Używam programu PDFCreator.
Dziękuje i pozdrawiam.

PI

PCB/PDF

Postautor: PI » śr 02 mar 2005, 16:45

Witam; no OK! swoja droga domyslam sie, ze chodzi o przenoszenie
PCB na laminat; eksperymentowałem z folia tess i papierem kredowym,
ale to jest raczej kicha, chyba że ktos miał dobre wyniki; najlepiej idzie na positiv 20.
PI


Wróć do „Oprogramowanie wspomagające projektowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 36 gości