obsługa 24Cxx w AT89C51 [asembler]

Komputer wraz z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie stał się częścią życia elektronika.
zocha
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: pn 12 wrz 2005, 10:53

obsługa 24Cxx w AT89C51 [asembler]

Postautor: zocha » pn 12 wrz 2005, 10:55

Witam

Czy dysponuje ktoś procedurami do obsługi pamięci eeprom 24Cxx dla procesora AT89C51?

Bardzo proszę o pomoc.

PI

Postautor: PI » śr 14 wrz 2005, 22:43

Witam; pamięć 24Cxx jest to EEPROM z interfejsem I2C (wyłącznie) i w specyfikacji tego interfejsu oraz w procedurach dla tego typu interfejsu trzeba szukać odpowiedzi.

Maybe

Postautor: Maybe » śr 14 wrz 2005, 23:56

Zajrzyj http://www.easy-soft.tsnet.pl/modules.p ... cle&sid=62
Funkcje obsługi przytoczone są dla FM, ale dla AT są identyczne.

Maybe

Awatar użytkownika
_saico_
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: pt 25 mar 2005, 17:00
Lokalizacja: Cieszyn
Kontaktowanie:

Postautor: _saico_ » czw 15 wrz 2005, 11:56

Witam!
Nie wiem czy to Cie ratuje, ale mogę Ci posłać moje progi do obslugi I2C oraz pamięci PCF8582 (256x8). Procedury I2C próbowałem sam napisać od nowa ale uznałem, że gotowe, które kiedyś tam zdobyłem są najprościej napisane jak się da (chociaż mogę się nie znać ;) ), więc tylko je sobie przetłumaczyłem żeby mniej sie zastanawiać... Programy są częściowo opisane, więc można się zorientować troszke w tym temacie... Jak chcesz to podaj maila. Pozdrawiam!
...to, że jesteś paranoikiem nie oznacza wcale, że nikt nie chce Cie zabić... :]

Kret
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 wrz 2005, 10:57

Re: obsługa 24Cxx w AT89C51 [asembler]

Postautor: Kret » śr 28 wrz 2005, 11:01

zocha pisze:Witam

Czy dysponuje ktoś procedurami do obsługi pamięci eeprom 24Cxx dla procesora AT89C51?

Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli nadal aktualne to mam moje procedury napisane w asemblerze jak i przystosowane do kompilatora języka C firmy Keil. Są one uniwersalne, a obsługa kości 24Cxx jest dośc prosta - z resztą, chyba nawet mam jakieś gotowe kody dla takich chipów.

Elektryk hobbysta

procedury łączności z pamięcią 24Cxx

Postautor: Elektryk hobbysta » sob 05 lis 2005, 23:27

Mam procedury do obsługi pamięci 24Cxx na procek 51. Sam je kiedyś napisałem.
Zapis 1 bajt, odczyt 1bajt, zapis 8 bajtów, odczyt 8bajtów itd.
Jak jeszcze potrzebne to mogę przesłać na forum lub bezpośrednio do zainteresowanego.
Mój e-mail kurbielpawel@poczta.onet.pl


Wróć do „Oprogramowanie wspomagające projektowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 5 gości

cron