Eagle ktora strona plytki

Komputer wraz z oprogramowaniem wspomagającym projektowanie stał się częścią życia elektronika.
Artii
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: wt 01 lis 2005, 19:22
Kontaktowanie:

Eagle ktora strona plytki

Postautor: Artii » pn 16 sty 2006, 11:47

Mam plytke zaprojektowana w eaglu (na monitorze widac elementy wraz ze sciezkami).

Czy to co widac w eglu to jest tak ze elementy sa po jednej stronie a sciezki po drugiej? Czy moze elementy sa po tej samej stronie co ściezki?
- jesli tak to gotowa plytka musi byc lustrzanym odbiciem tej z eagla?

Mam nadzieje ze wiecie w czym moj problem :).

rallus
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 133
Rejestracja: ndz 10 paź 2004, 19:52
Lokalizacja: Knurów

Postautor: rallus » wt 17 sty 2006, 11:27

Ogólnie rzecz biorąc to wszystko zależy od ciebie. Zależy jak masz ustawione w programie. Innym kolorem są rysowane ścieżki po stronie elementów a iie po stronie druku. Niestety nie bawiłem się tym programem, więc nie mogę ci pomóc szczegółowo.

Orzeł

Postautor: Orzeł » wt 17 sty 2006, 22:14

Elementy przewlekane są na wierzchu, niebieskie ścieżki na spodzie, czerwone (jeżeli takie prowadzisz) na wierzchu. Elementy SMD - w zależności od koloru (czerwony, niebieski) góra lub dół. Wydruk możesz robić lustrzanie (mirror) ale w przypadku stosowania techniki termotransferu nie trzeba nic odwracać. Oczywiście przed wydrukiem musisz wyłączyć widok wszystkich elementów, mają zostać przecież tylko ścieżki.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 17 sty 2006, 23:37

Polecam pakiet Proteus...
Do samych PCB jest w nim program Ares. Banalnie prosty w obsludze a mozna robic calkiem skomplikowane plytki (ma tez autoroute). Jak ktos chce to jest jeszcze Isis (schematy ideowe i schematic capture). Eagle sie jakos nie moge nauczyc - jak dla mnie ma sporo rzeczy zrobione w bezsensownie skomplikowany sposob. Sam interfejs uzytkownika jest dla mnie znacznie mniej przejrzysty niz w Aresie - gdzie wszystko jasne i opisane. Moim zdaniem warto wyprobowac.
Pozdr.


Wróć do „Oprogramowanie wspomagające projektowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron