Pokrycie siecią WLAN dość dużego ośrodka, jaki repeater?

Rozmowy na wszystkie tematy niezwiązane z elektroniką
ryszard
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 98
Rejestracja: wt 31 paź 2006, 3:48
Lokalizacja: Koszalin

Pokrycie siecią WLAN dość dużego ośrodka, jaki repeater?

Postautor: ryszard » śr 22 paź 2008, 0:11

Witam, mam zadanie wybrać możliwie najlepszy repeater do zwiększenia zasięgu sieci WLAN do ośrodka wczasowego, w cenie do 400 złotych. Jest oto ośrodek nad morzem o powierzchni 2 hektarów z dwoma dwupiętrowymi dużymi pawilonami na pokoje gościnne, i zabytkowego pałacu z grubymi murami. Pałac i pierwszy pawilon stoją obok siebie, natomiast drugi pawilon jest oddalony o około 100 metrów. Dotychczas neostrada jest postawiona w drugim pawilonie, na routerze Pentagram Cerberus ADSL2, i obsługuje 4 linie sieci LAN pawilonu. Router jest ustawiony na poddaszu, zasięg jego sieci WLAN jest tak słaby że na parterze trzeba chodzić z laptopem żeby cokolwiek się połączyć, myślę że trzeba będzie przenieść go np. na drugie piętro to wtedy może pokryję oba piętra sygnałem. Teraz potrzebuję skutecznego repeatera do pokrycia sygnałem, oddalonego pierwszego pawilonu i pałacu z grubym murem. W internecie jest mnóstwo ofert ale nie jestem pewien co do trafności wyboru, dlatego bardzo proszę o pomoc kolegów mających doświadczenie, i wskazanie konkretnego modelu repeatera zapewniającego dobry sygnał, lub może jakiegoś innego skutecznego rozwiązania. Na forum jest sporo na ten temat ale nie jestem pewien czy tamte rozwiązania zadziałają w moim przypadku.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron