Podłączenie słuchawek do Radmora.

Rozmowy na wszystkie tematy niezwiązane z elektroniką
Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Podłączenie słuchawek do Radmora.

Postautor: Jurek » ndz 14 lut 2010, 17:31

Witam! Posiadam słuchawki radiowe i chciałem je podłączyć do Radmora,żeby były jako przekaźnik sygnału muzycznego z kompa.Nie wiem jak to zrobić, czy potrzeba, jakiś przedwzmacniacz, czy coś innego.Za odpowiedzi dziękuję.

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 14 lut 2010, 20:00

Radmor - słowo klucz, jednak wiele wariantów. Słuchawki radiowe - jeszcze większa niewiadoma. Sprecyzuj adekwatnymi symbolami. Problem podłączenia najprawdopodobniej sprowadzi się do zrobienia przejściówki DIN-jack
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/

"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease
nie jestem żadnym specjalistą

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » ndz 14 lut 2010, 20:11

Witam! Radmor amplituner FM 5412. Słuchawki nieistotne jaki typ.Chodzi o to czy można podłączyć do wejścia w Radmorze sygnał ze słuchawek, czy potrzebny jest jakiś przedwzmacniacz. Jak próbowałem podłączyć sygnał ten co idzie na słuchawkę(głośniczek) to sygnał znikał, tak jak by radmor robił zwarcie, bo w głośnikach podłączonych do radmora nic nie było słychać,a po odłączeniu kabelka słuchawki grały dalej.

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » ndz 14 lut 2010, 20:48

Zaczynam rozumieć o co chodzi - wykorzystujesz słuchawki jako bezprzewodowe łącze audio komputer-amplituner. Poziom sygnału na słuchawce powinien być wystarczający dla wejścia liniowego. Może pomyliłeś styki w gnieździe DIN? Bardzo możliwe, że słuchawka jest zasilania ze wzmacniacza mostkowego i sygnał nie jest odniesiony względem masy. Jeśli zasilanie odbiornika słuchawek jest brane z Radmora, to możliwe, że masa w wejściu liniowym zwiera jedno z wyjść wzmacniacza słuchawkowego. Podobnie będzie, jeśli masa wzmacniacza słuchawkowego spotyka się z masą amplitunera. Niestety, ten model Radmora nie posiada wejść różnicowych i trzeba będzie zrobić układ desymetryzatora - wzmacniacza różnicowego. Prościej byłoby, gdybyś dobrał się do układu odbiornika w słuchawkach i wyciągnął sygnał sprzed wzmacniacza mocy. Napisz co jak obecnie jest zasilane i w jaki sposób połączone. Na próbę możesz połączyć jeden z przewodów ze słuchawki z wejściem liniowym, a masy amplitunera i układu słuchawki połączyć razem
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » pn 15 lut 2010, 11:48

Witam! Słuchawki mają oddzielne zasilanie z dwóch baterii AAA. Ja próbowałem podłączyć sygnał do radmora ten co idzie bezpośrednio na słuchawkę(głośniczek), ale wtedy znikał sygnał i nic nie było słychać, a jak odłączyłem od radmora to sygnał wracał.

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » pn 15 lut 2010, 15:13

Jeśli tylko te dwa przewody łączą oba urządzenia, to raczej pomyliłeś przewody lub jest zwarcie we wtyczce/gnieździe. Sprawdź przy włożonym do Radmora wtyku bez podłączonej słuchawki, jaka jest rezystancja wejściowa. Powinna być rzędu [kOhm]. Jeśli tak, to kolejny test - podłączenie zamiast słuchawki innego źródła sygnału audio np mp3, CD albo karty dźwiękowej i test odsłuchowy.
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » wt 16 lut 2010, 20:50

Witam! Wejścia w radmorze są wszystkie sprawne - sprawdzone na odtwarzaczu DVD i na plikach muzycznych, obydwa kanały grają jednakowo.

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » śr 17 lut 2010, 13:54

To wygląda na bardzo osobliwy przypadek. Dołącz równolegle do grającego głośnika byle rezystor 1k albo 10k i sprawdź, czy nadal gra. Możliwe, że końcówka mocy ma układ kontroli obecności obciążenia i w momencie zmiany jego impedancji poza określony przedział wyłącza się. Czy podłączenie do Radmora odbywało się z wpiętym głośniczkiem? Wypadałoby rozebrać układ odbiornika-wzmacniacza słuchawek i zobaczyć jak jest wykonany stopień mocy.
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

Jurek
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 107
Rejestracja: ndz 18 kwie 2004, 13:34

Postautor: Jurek » czw 18 lut 2010, 15:06

Witam! Podłączenie odbywało się z podłączoną słuchawką(głośniczkiem).

^Target
Aktywny użytkownik 2
Aktywny użytkownik 2
Posty: 217
Rejestracja: śr 21 sty 2004, 9:45
Lokalizacja: okolice Bielska-Białej
Kontaktowanie:

Postautor: ^Target » czw 18 lut 2010, 15:26

No to testy z rezystorami symulującymi impedancję wejściową Radmora...
chciałeś zrobić wzmacniacz, a wyszedł jak zwykle ... mieszacz :/



"Eksperci nie mają monopolu na dobre rady" - Bob Pease

nie jestem żadnym specjalistą

FrankgexGuru
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: sob 17 gru 2016, 21:54
Lokalizacja: Madagascar
Kontaktowanie:

Podlaczenie sluchawek do Radmora

Postautor: FrankgexGuru » pt 23 gru 2016, 13:44

Witam

Czy do tego radia da sie podlaczyc sluchawki? Czy podlaczenie sluchawek odcina glosnik wbudowany?

pozdrawiam


Wróć do „Pogaduszki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 2 gości

cron