pasek na monitorze lcd nec multisync 1980SXI

Tematy związane z serwisem i naprawą urządzeń (TV, audio, SAT, telefony i inne..)
grzesiek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 23 gru 2012, 13:04

pasek na monitorze lcd nec multisync 1980SXI

Postautor: grzesiek » ndz 23 gru 2012, 13:17

witam wszystkich forumowiczów posiadam monitor nec tak jak w temacie kupilem go w okazjional nie za nie wielka kwote chodzil jakis czas lecz pewnego dnia po ok 30 minutach uzytkowania cos sie stalo na ekranie pojawil sie jeden maly pasek potem dwa a w koncu zrobil sie taki duzy jak na zdjeciu ,z tad moje pytanie co jest tego przyczyna ?? suchy lut? spadek napiecia na matryce czy jakas inna przyczyna spotkal sie ktos z taka wada dodam ze potem nie daleko tego paska wyskoczyl drugi mniej widoczny niestety aparat nie zlapal tego ,obraz miejscami dygocze jakies wskazówki ?????????


Obrazek



Obrazek

dociekliwy#1
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 10
Rejestracja: pn 28 sty 2013, 2:40
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: pasek na monitorze lcd nec multisync 1980SXI

Postautor: dociekliwy#1 » pn 28 sty 2013, 3:04

Witam.
Najprawdopodobniej uszkodzona matryca,może być również brak kontaktu pomiędzy wiązką sygnałową a matrycą.

grzesiek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 2
Rejestracja: ndz 23 gru 2012, 13:04

Re: pasek na monitorze lcd nec multisync 1980SXI

Postautor: grzesiek » czw 31 sty 2013, 21:19

witam juz myslalem ze nikt nie odpowie :) jak to sprawdzic ?? ja ruszalem paskami od matrycy ale to niec nie pomagalo ,kupilem go na jednym z portali facet zapewnial mnie ze jest ok i tak bylo nawet u niego w domu dzialal
gdy go podlaczylem u sb w domu jakas godzine chodzil i nic mu sie nie dzialo pozniej po dluzszym czasie zaczal sniezyc w nie ktorych miejscach i pozniej to wyskoczylo ma Pan jakies sugestie ? ;0


Wróć do „Serwis urządzeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron