problem z tda 2052

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
pstryk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 maja 2003, 11:41

problem z tda 2052

Postautor: pstryk » ndz 25 maja 2003, 11:53

Witam wszystkich,zakupilem na gieldzie :( dwa tda 2052 chcac sobie dolozyc do istniejacych juz 2 sztuk w wzmacniaczu i tu problem,plytki sa identyczne dwa stare pracuja bez problemu a te nowe nie chca.Pobor pradu wlasciwie zerowy,nie reaguja na podlaczenie nogi standby do masy czy plusa choc z noga w powietrzu powinny i tak dzialac i tu takie pytanie,czy sa to skutki kupowania na gieldzie czy te nowsze wydanie scalaka ma jakies inne troche wymagania bo z oznaczen to wszystko to samo co na starych a i na stronie producenta nie ma jakichkolwiek wzmianek ze sa dwie wersje czy po prostu sa walniete,z gory dzieki za podpowiedz.

M.Ch.
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 20
Rejestracja: czw 01 maja 2003, 11:58
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: M.Ch. » ndz 25 maja 2003, 14:05

Witam.

Jeśli napięcia na wyprowadzeniach odbiegają od aplikacji to kości są uszkodzone. Podaj na wyprowadzenie STB/MUTE napięcie w granicach 2.7 - 4V. Mogą być rozbieżności uzależnione od producenta.

Pzdr.
Mariusz.

pstryk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 maja 2003, 11:41

Postautor: pstryk » ndz 25 maja 2003, 16:01

Dzieki za odpowiedz,mierzylem wyprowadzenia bez sygnalu i wlasciwie sa podobne,na dobrym mam na wejsciu kilka miliwolt na zlym zero,nawyjsciu dobry 2,5mV zly tez podobnie.Stanby wedlug producenta ma miec napiecie o 5 volt wieksze od ujemnego zasilania i ma sie wlaczyc,na dobrym to dziala bez problemu na zlym nic nie reaguje nawet jak mu dam napiecie z plusa.Martwi mnie pobor pradu w spoczynku bo na dobrym przy pracy 45mA przy wylaczonym 1,5mA,a ten gad pobiera 0,1mA!!! tak jakby wiekszosc ukladu byla nie zasilana.Eh,coraz bardziej sie sklaniam ku temu ze sa walniete,szkoda ze nie pamietam geby goscia co to mi sprzedal :evil:pewnie mial dwa pudelka,dla znajomych i dla losi.

pstryk
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: ndz 25 maja 2003, 11:41

Postautor: pstryk » ndz 01 cze 2003, 20:45

kupilem nowe uklady,dzialaja.Nie wierze w cuda zeby dwa mi sie trafily uszkodzone wiec pisze,gielda w milowicach stoisko dwa stoliki takie male przy siatce tak mniej wiecej po srodku gieldy,facet sprzedaje je po 7 zeta,lepiej tam nie kupujcie zwazywszy ze byly slady na nich po pisaku jakby je ktos oznaczal a potem starl.Polecam firme ANDPOL ,tez jest na gieldzie,kupilem i zero problemow,sory za reklame ale uczciwym sie nalezy

Świr
Raczkujący użytkownik 2
Raczkujący użytkownik 2
Posty: 11
Rejestracja: wt 29 lip 2003, 14:34
Lokalizacja: okolice Leżajska
Kontaktowanie:

Postautor: Świr » pt 08 sie 2003, 23:27

Scalaki , tranzystory i kondensatory nigdy z giełdy :!:


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości

cron