Strona 1 z 1

Problem z TV Philips

: sob 02 cze 2007, 13:32
autor: rgs007
Proszę o pomoc co może być powodem tego, iż podczas oglądania TV w Górnej części ekranu widoczne jest kilka poziomych, białych, cienkich pasków. Jest to ok 5cm od górnej krawędzi ekranu. Na ciemnym tle paski są praktycznie niewidoczne.

: sob 02 cze 2007, 14:46
autor: movzx
Chyba trzeba będzie wielkimi literami napisać instrukcję - żeby pisać jakiego modelu dotyczy problem. Dla własnego dobra - można wtedy napisać np. oznaczenie elementu na płycie, żeby nie szukać.
Niedawno miałem podobne zniekształcenia obrazu w samsungu - pomogła wymiana elektrolitu (47uF) w obwodzie sterowania tranzystora linii.
Pozdr.

Philips

: sob 02 cze 2007, 18:26
autor: PI
Witam; czy te linie występują od samej góry, czy potem, w kierunku środka ekranu zanikają, czy sa one dokładnie poziome, czy lekko ukośne, czy ich grubośc odpowiada mniej-więcej grubości linii TV, czy są wyraźnie grubsze, czy stało sie to nagle, czy postepowało powoli. Czy ostatnio ktoś naprawiał ten TV lub przeprowadzał jakies regulacje? Jaki jest mniej- wiecej wiek tego TV?
PI

Odp

: sob 02 cze 2007, 20:21
autor: rgs007
Telewizor to model 21PT1653/58P. Linie powstały nagle są bardzo cienkie i zaczynają się od początku górnej krawędzi jest ich ok 6 i kończą się mniej więcej 5 cm od górnej krawędzi.

Odp

: sob 02 cze 2007, 20:22
autor: rgs007
Linie są idealnie poziome

Philips

: sob 02 cze 2007, 23:38
autor: PI
Witam; sądziłem, że moga być widoczne linie powrotów; pojawiaja sie one przy niewłasciwych napięciach zasilajacych kineskop (Ug2) lub przy znacznym przesterowaniu kineskopu. Opis może wskazywac na inną usterkę; może ona byc trudna do zdignozowania. Wg opisu może to polegac na cyklicznym wygaszaniu treści obrazu poszczególnych linni w początkowej fazie wybierania obrazu. Trudno powiedzieć, gdzie powstają zakłócenia; może to byc wina jakiejś subtelnej usterki w układzie odchylania poziomego, która z kolei może powodowac - na pewnym etapie procesu - zniekształcenia impulsu SSC. W takim wypadku ( z wykluczeniem bezwzglednie pojawiania sie powrotów) niezbedny wydaje sie oscyloskop i dokładne sprawdzenie przebiegów w układach synchronizacji oraz szczególne przyjrzenie sie impulsowi SSC. Nawet niewielkie zniekształcenia tego impulsu powoduja często bardzo dziwne zachowania OTVC. Nie mozna wykluczyc tu jakiegos specyficznego uszkodzenia w TDA8362 lub w jego aplikacji. Jest to tzw. kombajn, bo ulokowane są w nim wszystkie w zasadzie układy odbiornika; jest ponadto zwiazany w zakresie układów synchro sprzężeniami zwrotnymi z układami wykonawczymi V-def i H-def, przez co usterki, nawet drobne w tych układach przenoszą sie na całośc działania odbiornika, w tym także na kształtowanie impulsu SSC, którego znaczenie, jak podkreslałem, jest kluczowe.
To tyle, dośc ogólnie.... byc może ktos miał taki sam przypadek i taki "tips" w prosty sposób rozwiąże problem.
PI

: pn 04 cze 2007, 11:41
autor: Lukalago
Na początek wymień elektrolity w zasilaniu a później działaj dalej jezeli nie pomoże.

Re: Problem z TV Philips

: czw 07 cze 2007, 10:46
autor: Lutekl
rgs007 pisze:Proszę o pomoc co może być powodem tego, iż podczas oglądania TV w Górnej części ekranu widoczne jest kilka poziomych, białych, cienkich pasków. Jest to ok 5cm od górnej krawędzi ekranu. Na ciemnym tle paski są praktycznie niewidoczne.


Poszukuję schamatu do tv philips, ma on napisany mdel 31pt1673/85p.
czy ktoś mi pomoże?

    : czw 07 cze 2007, 14:55
    autor: movzx
    A jaki jest typ chassis?
    Powinien być napisany na płycie głównej, może się zaczynać na FL2, MD2, A8 albo A10.
    Pozdr.