Postautor: PI » sob 25 cze 2005, 23:30
Witam; najpierw do Kolegi Targeta - widzę, że kolega tak jak ja lubi się udzielac, co jest piękne, ale miejmy więcej wyrozumienia, bo niektórzy koledzy naprawdę raczkują - mamy sznse im pomóc, przekonac, żeby sie uczyli, czytali ksiązki i literaturę fachową, żeby uczyli się podstaw elektrotechniki i elektroniki i nauczyli się wyciągac wnioski. Gdyby CTL powiedział nam o sobie cos więcej (wiek, wykształcenie, zaawansowanie), to byśmy sie pewno trochę dostosowali do Jego możliwości.
Co do meritum - zawsze można zastosować np. kondensator na wyższe napiecie, niż wskazane w opracowaniu, ale też w rozsądnych granicach; wbrew pozorom, ze względu na procesy elektrochemiczne, nie jest wskazane stosowanie kond. elektrolitycznych na napięcia znacznie wyższe, niż wynika to z rzeczywistych parametrów miejsca zastosowania.
A więc, jeżeli w okreslonym miejscu układu nie wystapi napięcie wyższe, niż np 16V, to można zastosowac kond. na napięcie 16 lub 25 lub 35V, ale dalej juz nie bardzo się opłaca, a jeszcze dalej nie nalezy, bo tu już chodzi o pewne sprawy technologiczne.
Poza tym - powodzenia PI