Ponad 162,700 dokumentacji
w jednym miejscu

login: hasło:

Zarejestruj się  |  Zapomniane hasło  |

WYSZUKAJ

FAQ - opis podstawowych funkcjonalności

2015-05-05

Wyszukiwarka
Wyszukiwanie not aplikacyjnych za pomocą Elenoty jest wyjątkowo proste. Wystarczy wprowadzić symbol lub jego część w polu wyszukiwania, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub kliknąć przycisk szukaj. Wyszukiwarka zwróci wyniki po wpisaniu minimalnie 3 znaków.

Baza not aplikacyjnych przeszukiwana jest po trzech polach: symbol elementu, opis oraz producent.
Wyniki wyszukiwania można zawęzić przez dodanie do symbolu noty aplikacyjnej nazwy producenta.

Pobieranie not aplikacyjnych
Pobieranie plików PDF not jest możliwe bezpośrednio z podstrony z informacjami o nocie aplikacyjnej. Aby przejść na tą podstronę z wyników wyszukiwania należy kliknąć w symbol elementu.

Dla zarejestrowanych użytkowników przewidziana jest opcja pobierania not aplikacyjnych również bezpośrednio z wyników wyszukiwania.  Po zalogowaniu się na stronie pojawi się odpowiednia ikona w kolumnie z rozmiarem pliku, po kliknięciu w którą rozpocznie się pobieranie. Zarejestrowani użytkownicy mają również możliwość ustalenia szablonu nazwy dla pobieranego pliku. Domyślny szablon nazwy można zmienić w panelu sterowania w zakładce ustawienia.

Dodawanie not aplikacyjnych
Elenota udostępnia użytkownikom możliwość dodawania not aplikacyjnych do bazy serwisu. Przed dodaniem noty pamiętaj by sprawdzić, czy nie znajduje się ona już w naszej bazie.

Aby dodać notę aplikacyjną urządzenia/elementu wystarczy kliknąć w przycisk "Prześlij notę" znajdujący się w centralnej części ekranu na stronie głównej. Następnym krokiem jest kliknięcie w przycisk wybierz pliki i wskazanie odpowiednich not aplikacyjnych na dysku swojego komputera lub innym nośniku danych.  Po kliknięciu w przycisk ‘otwórz’ pliki zostaną automatycznie załadowane na serwer i wyświetlony zostanie odpowiedni formularz.

Należy wypełnić pola formularza pomagając sobie miniaturami not aplikacyjnych wygenerowanych po lewej stronie,  z których odpowiednie dane można łatwo do formularzy przepisać.  Jeśli jedna nota aplikacyjna dotyczy kilku symboli,  wpisując  je w pole symbol oddzielamy każdy z nich przecinkiem. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza należy kliknąć w przycisk „zapisz”. Nota aplikacyjna trafi wtedy do poczekalni, w której będzie oczekiwała na sprawdzenie pod kątem poprawności opisu.

Do momentu zatwierdzenia nota nie będzie widoczna w wynikach wyszukiwania, będzie jednak można już przesłać link do niej znajomemu, tak by mógł ją pobrać bezpośrednio z Elenoty.

Sprawdzanie not aplikacyjnych
Na Elenocie proces weryfikacji przesłanych not aplikacyjnych oddany jest w ręce użytkowników.
By wspomóc rozwój bazy not aplikacyjnych, z której wszyscy bezpłatnie korzystamy sprawdzaj przesłane przez użytkowników noty.

Proces sprawdzenia noty jest bardzo intuicyjny i szybki.  Wystarczy przejść na podstronę
Sprawdź notę gdzie zostanie wyświetlona losowa nota wraz z opisem i miniaturą pierwszej strony pliku. Sprawdzenie noty polega na porównaniu tekstu na wygenerowanej miniaturze z tekstem znajdującym się po prawej stronie miniatury (trzeba zwrócić uwagę na pola symbol, opis i producent).  W przypadku nieczytelności wygenerowanej miniatury pliku PDF sprawdzany plik można pobrać klikając w link „kliknij aby pobrać PDF” .   

Jeśli symbol, opis, producent  wyświetlane miniaturze oraz po jej prawej stronie są zgodne, wyświetlaną notę można uznać za poprawną.  W przeciwnym wypadku należy kliknąć w przycisk „błędna” .  Noty oznaczone jako błędne zostaną sprawdzone ponownie przez moderatorów serwisu i jeśli będzie taka możliwość  zostanie poprawiony opis a noty zostaną dodane do bazy.

W przypadku gdy przesłane pliki nie będą notami aplikacyjnymi będą usunięte z bazy Elenoty na stałe.

Sprawdzanie przesłanych not nagradzane jest punktami, dzięki którym możesz zdobyć  atrakcyjne gadżety lub nagrody, o czym  przeczytasz poniżej.

Przyznawanie punktów / ranking użytkowników
Aktywne uczestnictwo w dodawaniu not i ich sprawdzaniu  premiowane jest punktami.  Chcemy w ten sposób zachęcić Was do aktywnego brania udziału w rozwijaniu Elenoty.  Pięc osób które w danym miesiącu zdobędą największą liczbę punktów otrzyma nagrody.
W tej chwili premiowane punktami są następujące czynności:

dodanie noty aplikacyjnej              +5pkt
sprawdzenie noty aplikacyjnej      +1pkt

Punkty przyznane są tylko w przypadku gdy nota zostanie docelowo oznaczona przez użytkowników jako poprawna.
Punkty przyznawane są tylko osobom zarejestrowanym na portalu. Ich aktualną ilość można sprawdzić w panelu sterowania lub rankingu użytkowników dostępnym tutaj .

Wspólne konto na stronie oraz forum
Aby ułatwić użytkownikom rejestrację na Elenocie, niezależnie od tego czy zarejestrujesz się na stronie czy na forum otrzymujesz jedno powiązane konto w całym serwisie.  Od momentu rejestracji możesz dyskutować na forum, korzystać z ułatwień w pobieraniu not aplikacyjnych jak i zdobywać punkty w rankingu użytkowników.

Newsletter
Newsletter wysyłany jest z częstotliwością nie większą niż 3-4 razy w miesiącu.
Zapisując się na newsletter  jako pierwszy otrzymujesz informacje o nowych funkcjach Elenoty, aktualizacjach bazy not aplikacyjnych, konkursach  czy ważnych wydarzeniach w branży elektronicznej.  
W każdej chwili masz możliwość wypisania się z newslettera klikając odpowiedni link, znajdujący się na w dolnej części każdej wysyłanej wiadomości.

 

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Elenota jest darmową wyszukiwarką dokumentacji elementów elektronicznych. Serwis nie odpowiada za pliki i treści zamieszczone na stronie przez użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Copyright © Elenota.pl  2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone