Ponad 162,700 dokumentacji
w jednym miejscu

login: hasło:

Zarejestruj się  |  Zapomniane hasło  |

WYSZUKAJ

FAQ

Wyszukiwarka

Wyszukiwanie dokumentacji na Elenocie jest wyjątkowo proste. Wystarczy wprowadzić symbol lub jego część w polu wyszukiwania, a następnie nacisnąć klawisz Enter lub kliknąć przycisk szukaj. Wyszukiwarka zwróci wyniki po wpisaniu minimalnie 2 znaków. Baza dokumentacji przeszukiwana jest po trzech polach: symbol elementu, opis oraz producent. Wyniki wyszukiwania można zawęzić przez dodanie do symbolu noty katalogowej nazwy producenta.

Pobieranie dokumentacji

Pobieranie plików PDF jest możliwe bezpośrednio z podstrony z informacjami o dokummentacji. Aby przejść na tą podstronę z wyników wyszukiwania należy kliknąć w symbol elementu. Dla zarejestrowanych użytkowników przewidziana jest opcja pobierania not katalogowych również bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Po zalogowaniu się na stronie pojawi się odpowiednia ikona w kolumnie z rozmiarem pliku, po kliknięciu w którą rozpocznie się pobieranie. Zarejestrowani użytkownicy mają również możliwość ustalenia szablonu nazwy dla pobieranego pliku. Domyślny szablon nazwy można zmienić w panelu sterowania w zakładce ustawienia.

 

Upload dokumentacji

Elenota udostępnia użytkownikom możliwość dodawania dokumentacji do bazy serwisu. Przed dodaniem noty pamiętaj by sprawdzić, czy nie znajduje się ona już w naszej bazie. Aby dodać notę katalogową urządzenia/elementu wystarczy kliknąć w przycisk znajdujący się w centralnej części ekranu na stronie głównej lub w menu poziomym pod boxem wyszukiwarki.

 

Następnym krokiem jest kliknięcie w przycisk wybierz pliki i wskazanie odpowiednich dokumentacji na dysku swojego komputera lub innym nośniku danych. Po kliknięciu w przycisk ‘otwórz’ pliki zostaną automatycznie załadowane na serwer i wyświetlony zostanie odpowiedni formularz.

Należy wypełnić pola formularza pomagając sobie miniaturami dokumentacji wygenerowanymi po lewej stronie, z których odpowiednie dane można w prosty sposób przepisać do formularzy. Jeśli jedna dokumentacja dotyczy kilku symboli, wpisując je w pole symbol oddzielamy każdy z nich przecinkiem.

Po wypełnieniu wszystkich pól formularza należy kliknąć w przycisk „zapisz”. Dokumentacja trafi wtedy do poczekalni, w której będzie oczekiwała na sprawdzenie pod kątem poprawności opisu. Do momentu zatwierdzenia dokumentacja nie będzie widoczna w wynikach wyszukiwania, będzie jednak można już przesłać link do niej znajomemu, tak by mógł ją pobrać bezpośrednio z Elenoty.


 

Weryfikacja przesłanych dokumentacji

Na Elenocie proces weryfikacji przesłanych przez użytkowników dokumentacji oddany jest w ręce użytkowników.

By wspomóc rozwój bazy not katalogowych, z której wszyscy bezpłatnie korzystamy możesz pomóc sprawdzając przesłane przez użytkowników dokumentacje.

Proces sprawdzenia dokumentacji jest intuicyjny i szybki. Wystarczy przejść na podstronę Sprawdź dokumentację gdzie zostanie wyświetlona losowa nota katalogowa wraz z opisem i miniaturą pierwszej strony pliku. Sprawdzenie noty polega na porównaniu tekstu na wygenerowanej miniaturze z tekstem znajdującym się po prawej stronie miniatury (trzeba zwrócić uwagę na pola symbol, opis i producent). W przypadku nieczytelności wygenerowanej miniatury pliku PDF sprawdzany plik można pobrać klikając w link „kliknij aby pobrać PDF”.

Jeśli symbol, opis, producent wyświetlane miniaturze oraz po jej prawej stronie są zgodne, wyświetlaną notę można uznać za poprawną. W przeciwnym wypadku należy kliknąć w przycisk „błędna” . Noty oznaczone jako błędne zostaną sprawdzone ponownie przez moderatorów serwisu i jeśli będzie taka możliwość zostanie poprawiony opis a noty zostaną dodane do bazy. W przypadku gdy przesłane pliki nie będą dokumentacjami będą usunięte z bazy Elenoty na stałe.

Ranking użytkowników

Aktywne uczestnictwo w dodawaniu dokumentacji i ich sprawdzaniu premiowane jest punktami. Chcemy w ten sposób zachęcić Was do aktywnego brania udziału w rozwijaniu Elenoty. Osoby z największą liczbą punktów zostaną wyświetlone na stronie głównej serwisu.

W tej chwili premiowane punktami są następujące czynności:

+10pkt dodanie noty katalogowej
+1pkt sprawdzenie noty katalogowej

Punkty za dodanie dokumentacji przyznane są tylko w przypadku, gdy nota zostanie docelowo oznaczona przez użytkowników jako poprawna. Punkty przyznawane są tylko osobom zarejestrowanym na portalu. Ich aktualną ilość można sprawdzić w panelu sterowania lub rankingu użytkowników.

Jedno konto na stronie i forum

Aby ułatwić użytkownikom rejestrację na Elenocie, niezależnie od tego czy zarejestrujesz się na stronie czy na forum otrzymujesz jedno powiązane konto w całym serwisie. Od momentu rejestracji możesz dyskutować na forum, korzystać z ułatwień w pobieraniu not katalogowych jak i zdobywać punkty w rankingu użytkowników.


Newsletter

Newsletter wysyłany jest z częstotliwością nie większą niż 2 razy w miesiącu. Zapisując się na newsletter jako pierwszy otrzymujesz informacje o nowych funkcjach Elenoty, aktualizacjach bazy not katalogowych, konkursach czy ważnych wydarzeniach w branży elektronicznej. W każdej chwili masz możliwość wypisania się z newslettera klikając odpowiedni link, znajdujący się na w dolnej części każdej wysyłanej wiadomości.

 

Ta strona używa plików cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Elenota jest darmową wyszukiwarką dokumentacji elementów elektronicznych. Serwis nie odpowiada za pliki i treści zamieszczone na stronie przez użytkowników.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Copyright © Elenota.pl  2002-2012. Wszelkie prawa zastrzeżone