Układ antylokalny

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
romekz
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 1
Rejestracja: śr 04 lut 2004, 13:34

Układ antylokalny

Postautor: romekz » śr 04 lut 2004, 13:52

Temat jest taki. Zrobić intercom 3-przewodowy. Kilka stacji odbiorczo nadawczych włączonych jednocześnie. Wszyscy mówią i wszyscy słuchaja jednocześnie. jeden przewód to masa, drugi zasilanie trzeci sygnał. Wykorzystywane np. internetowe słuchawki z mikrofonem. Problem jest w układzie antylokalnym czyli słyszę wszystkich tylko nie siebie. Jako,że nie jestem analogowcem proszę o pomoc.

stasiekm
Raczkujący użytkownik 4
Raczkujący użytkownik 4
Posty: 22
Rejestracja: śr 10 gru 2003, 0:28
Lokalizacja: Białystok

Postautor: stasiekm » wt 10 lut 2004, 22:01

najsybciej i najwygodniej będzie wykorzystać stare aparaty telefoniczne (bartek, aster itp) i zasymulować centralę poprzez odpowiedni zasilacz
jeśli aparatów będzie duzo to moze zajść potrzeba wstawiania każdemu z nich ograniczenia prądu

Awatar użytkownika
gruszek
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 4
Rejestracja: śr 11 lut 2004, 15:43
Kontaktowanie:

Postautor: gruszek » śr 11 lut 2004, 15:48

ja mam pomysl taki:
od sygnalu ktory do ciebie dociera odejmowac sygnal ktory wysylasz (nalozyc jeden na drugi ale twoj odwrocony o 180 stopni.
tez nie jestem analogowcem wiec zadnego schematu ani pomyslu na schemat nie podam ;)
house!


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 41 gości

cron