Przetwornica w TV Sharp

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
piotr-edmcm
Raczkujący użytkownik 3
Raczkujący użytkownik 3
Posty: 16
Rejestracja: ndz 06 lut 2005, 20:40
Kontaktowanie:

Przetwornica w TV Sharp

Postautor: piotr-edmcm » pt 11 mar 2005, 2:00

Witam mam problemik z przetwornicą TV Sharp model SV-2153SCN
mianowicie napoczątku włączając TV do sieci palił bezpiecznik sieciowy na czarno ,więc prawdopodobnie uszkodzenie po stronie pierwotnej po zmieżeniu elementów znalazłem przebitą diode D705 o oznaczeniu "SV03 2N"
katodą jest do masy a anodą do 2 nóżki STR D5441 i tu zaczyna się problem bo niewiem co to jest za dioda narazie wstawiłem BA 159 ,dalej uszkodzony okazał się ten STR D 5441 więc go wymieniłem ,Do tego wymieniłem kondensatoty po stronie pierwotnej oprucz jednego C 723 - 3.3uf/50V ponieważ niema na nim oznaczenia +/- a wygląda tak jak elektrolit mierzyłem go i ma 2.85uf może to i on sam nie wiem a i więkrzość po stronie wturnej ,po włączeniu telewizorka już nie pali bezpiecznika ale też nie ma żadnej reakcji przetwornicy napięcie jest na kondensatorze C707 - 300V i kompletna cisza oczywiście starałem się przemieżyć element po elemęcie ale nic więcej nie znalazłem , po stronie wturnej brak jakich kolwiek napięć ,może to nie ta dioda jak ktoś z kolegów fachowców mógł by pomóc był bym wdzięczny dziękuje i pozdrawiam Piotr.
Załączniki
sharp tv 018.jpg
(18.67 KiB) Pobrany 1258 razy
Sharp.doc
(443.5 KiB) Pobrany 566 razy

henio
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 6
Rejestracja: pt 11 mar 2005, 15:35
Kontaktowanie:

Postautor: henio » pt 11 mar 2005, 15:45

Ta dioda to zenerka haha, też miałem znią problem nie startował.Napięcie sterujące na str ma być gdzieś 1.3v jak jest mniejsze od 1v to nie wystartuje. Ja też się głowiłem co to za dioda tym bardziej że oznaczona jako nie zenerka. Nie jestem pewien na ile volt , jak jeszcz nie zrobiłeś to sobie jeszcze pogadamy.... :wink:

Gość

Przetwornica Sharp

Postautor: Gość » sob 12 mar 2005, 1:09

Cześć dzięki za odpowiedz , właśnie dzisaj naprawiłem tą przetwornice
miałeś racje było 0.7V dlatego nie startowała dałem 2x BA159 szeregowo i
odrazu wystartowała patrzyłem czy nic się nie grzeje ale jest o.k Narazie
działa 4 godz. Myślę że będzie dobrze , ale dalej szukam schematu do tego Sharpa ,żeby dowiedziec się jaki symbol ma ta dioda i co to dokładnie jest
dzięki i pozdrawiam Piotr.

Gość

Postautor: Gość » czw 17 mar 2005, 14:08

czesc ja tez chyba dołącze do klubu nieszczęśników którzy mają problem z tą przetwornicą.
róznica polega tylko na tym ze ja mam model SV-2142 SCN
ale przetwornica jest bardzo podobna.
objawy sa zupelnie identyczne jak wlacze tv to probuje wystartowac ale po sek. sie wylacza. rowniez wynienilem wszystkie kondensatory, str d5441 i zrobilem tak jak ty zamiast tej uszkodzonej diody wstawilem 2x ba 159.
niestety bez zadnego rezultatu. czy jestescie w stanie mi pomoc?????

Gość

Postautor: Gość » pn 21 mar 2005, 11:28

Ja dałem zenerkę 1.5v , i działa. Ale chodzi z 20 min i szlak trafia str ale to jeszcze inna usterka...


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 51 gości

cron