Programator macrob

Zadaj tu pytanie, jeśli nie wiesz w jaki sposób zrobić układ realizujący założone funkcje.
Herkules
Raczkujący użytkownik 1
Raczkujący użytkownik 1
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 mar 2004, 23:43

Programator macrob

Postautor: Herkules » śr 24 mar 2004, 23:49

Szukam informacji w jaki sposób podłącza się to ustrojstwo do pamięci. Konkretnie interesuje mnie pamięć X24C44. Może ktoś zna jakiś inny sposób na odczyt i zapis takowej pamięci. Interesuje mnie prosty sposób.
Schemat programatora macrob jest jakiś utajniony bo nie wiadomo jakie końcowki podłącza się do którego pinu pamięci. :?:
Pozdrawiam

Gość

Postautor: Gość » czw 25 mar 2004, 10:42

Schemat jest prosty, poczytaj info.
Dla 8,61 używam pin 7-14
Pozdr Yano

Gość

Postautor: Gość » czw 25 mar 2004, 23:37

Dziękuje za odpowiedź. Faktycznie znalazłem opis ale nie pozbyłem się jeszcze problemu. Coś jeszcze jest nie tak. Odczyt zdaje się być poprawny a o zapisie nie ma mowy wyskakuje błąd. Mam oprogramowanie 8.61. Czy Kolega zechciałby podesłać na maila swoje oprogramowanie które jak sądze z odpowiedzi poprawnie działa? Czy parametry komputera też mogą odgrywać tu rolę?
Pozdrawiam
piki74@wp.pl

Gość

Postautor: Gość » czw 01 kwie 2004, 17:37

Odnośnie zapisu to nie pamiętam czy miałem okazję programować akurat tą kostkę (z reguły miałem radyjko nie było zablokowane). Co do komputera to może być, cześć takich prostych prog. niezbyt poprawnie funkcjonuje mi na 433 pomimo że na 166 i 266 działa idealnie.
p.s.
Spróbuj zaprogramować coś z rodziny 93Cxx, mają podobne parametry magistrali i obciążalność prądową

Gość

Postautor: Gość » czw 01 kwie 2004, 17:50

Cześć
Jeszcze raz. Puściłem na priv to co chciałeś. Daj znać czy doszło. Sprawdziłem notatki i wyszukałem że używałem Macroba do zapisu, konkretnie w Chitachi i Fischer.

Pozdr Yano


Wróć do „Podzespoły i układy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości