VCR 8120 CONDOR

Zapytaj o instrukcję serwisową/schemat urządzenia
MarekM
Aktywny użytkownik 1
Aktywny użytkownik 1
Posty: 86
Rejestracja: śr 24 lis 2004, 18:51
Kontaktowanie:

VCR 8120 CONDOR

Postautor: MarekM » wt 16 sie 2005, 13:20

Pilnie poszukuję schematu magnetowidu VCR8120. Mam problem z odtwarzaniem. Impulsy taktu są, ale być może niewłaściwe (poziom napięć). Jak VCR jest zimny to po zrobieniu kilku obrotów wyłącza jakby nie było taktów, po rozgrzaniu po kilku minutach pracuje normalnie. Wygląda, że pewnie siedzą elektrolity, tylko które? Dlatego poszukuję schematu. Z góry dzięki za pomoc.
marecki

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » wt 16 sie 2005, 14:24

Nie wiem czy znasz i czy pomoze ale mam nadzieje ze tak:
http://www.euras.com/repair_tips_1/Cond ... Condor.htm

Niestety platne :(
Ale moze sie przyda...

BTW: Pewnie to oczywistosc ale czy sprawdziles "zimne luty" i napiecia zasilajace?
Pozdr.

PI

video

Postautor: PI » wt 16 sie 2005, 17:28

Witam; co to za firma? Elektrolity powinno sie wymienić, jeżeli jest to stary sprzęt; po kilku latach w warunkach ciągłej pracy elyty tracą pojemność i zwiększa się ich ESR, co w sumie powoduje nieraz sporo niespodzianek - można o tym napisac książkę. Chodzi oczywiście w pierwszym rzędzie o elektrolity w samym zasilaczu, a te łatwo znaleźć i po prostu odczytac ich wartości. A tak przy okazji - co to są impulsy taktu???
Jeżeli Condor jest nazwą firmy, to jest to cos dość egzotycznego, ale jest to napewno klon jakiegoś znanego modelu. Można próbować dochodzic po wyglądzie mechanizmu i zestawie scalaków w układzie. Ostatecznie mozna poszukać serwisówki np. w KLAR-PSP , w FOXEL lub w SCHEMATY.PL, ale niestety odpłatnie.

movzx
Aktywny użytkownik 3
Aktywny użytkownik 3
Posty: 642
Rejestracja: ndz 07 sie 2005, 23:38
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: movzx » śr 17 sie 2005, 1:41

Mozesz kupic schemat, znalazlem na Swistaku:

http://www.swistak.pl/aukcje/1035132.html

Aukcja konczy sie 20.08
Pozdr.


Wróć do „Instrukcje serwisowe / schematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości

cron